Szerintetek milyen univerzumban élünk?
Virtuális világ amit egy fejlett civikizácio hozott létre illetve multiverzum.
Az biztos hogy az univerzum fő alkoto eleme az informácio , minden kapcsolatban áll egymással valami úton modon és érdekel hogy ti hogy látjátok a világunkat.
Azért igy irtam ki mert nekem ez a kettő a legszinpatikusabb, azt gondoltam leesik.
Utánna meg mindenki irhatja amit ő gondol, de hamár a kérdest magyarázni kell akkor hadjuk , csak ird hogy te milyennek gondolod.
Nem vagyok túdos sem kutató igy nekem az marad , hogy eldöntsem a létező teoriák között melyik az ami szerintem lehetséges.
Bár úgy gondolom hogy ha csak a logikára hagyadkozunk soha nem értessük meg a világegyetemet , ezzel ugye senki sem ért eggyet velem.
A összes teoriát felesleges kiírnom mert rengeteg van.
Pl. hogy egy fekete lyúkban élünk amit mint tudjuk elraktározza az elbyelt anyag informácioját és lehet hogy a belselyében reprodukalja az általa megszerzett informáciot , ennek végeredménye kép mrgkapjuk az amáltalunk ismert vilagunkat.
Nos, azt írod, nem vagy tudós, sem kutató. Ezzel nincs semmi gond, én sem vagyok egyik sem. Nyilván ez azt jelenti, hogy igencsak hiányosak az ismereteink a témát illetően, vagyis objektív alapon egyszerűen nem tudunk dönteni a létező modellek között, hiszen még azt sem értjük pontosan, hogy melyik miben is különbözik _pontosan_ a többitől. (Ez persze ránk, laikusokra vonatkozik, nem a kutatókra.)
Namost, ha így állunk, akkor tényleg nem marad más hátra, mint szimpatikusság alapján választani. De mint írtam, a természettudományokon belül semmiféle létjogosultsága sincs annak, hogy egy modell mennyire szimpatikus vagy mennyire nem. A szimpatikusság alapvetően szubjektív jelző, a Ttudományokban pedig első számú szempont, hogy megpróbálnak az objektivizmusra törekedni és a szubjektív dolgokat kizárni.
Tehát oké, hogy én most azt mondom, hogy nekem egyik vagy másik modell tetszik, de ettől mi fog változni? Mitől lesz neked az bármiben is segítségedre, hogy egy témában teljesen laikus (én) melyik modellt találja szimpatikusnak? Mitől lesz ez bárki másnak is (aki később olvassa majd ezt a kérdést) bármiféle segítség? Ez a legkevésbé sem tudományos kérdés, és főleg nem Ttudományos kérdés. Erről így most lehet itt beszélgetni meg filozoffálni, meg - laikusként - elmondani, hogy neked vagy nekem melyik miért tetszik vagy nem tetszik, de mivel egyikünk sem érti igazán mélyében ezeket a modelleket, így egészen biztosan hibás és téves elképzelésünk van mindkét felvázolt verzióról. Neked is, nekem is.
Persze, ha csak unatkoztál így szombat délután, és beszélgetni támadt kedved egy téged érdeklő témáról, azzal semmi probléma sincs, beszélgethetünk róla :)
Nekem nem tudom, milyen néven nevezik a favorit modellem, de kábé azt mondja ki, hogy univerzumunk egy 4D-s univerzum egy 3D-s határfelületét (határtérfogatát?) képezi. Mint ahogyan nálunk egy bolygó felszíne felfogható a 3D-s univerzumunk egy 2D-s határfelületének, amit mi emberek önerőből nem tudunk tartósan elhagyni. A gravitáció meggátolja, hogy egyik irányba elhagyjuk, a bolygónk anyaga pedig a másik irányba gátolja meg.
Persze, ha eszközöket alkalmazunk, akkor sikerülhet elhagynunk ezt a 2D-s határfelületet, de ehhez már elég komoly technológiára van szükség (pl. rakéta, űrhajó). Megfelelő eszközökkel ugyanígy esélyünk lehet majd elhagyni azt a 3D-s határfelületet is, amit mi az univerzumunkként ismerünk, de jelenleg még nem rendelkezünk olyan technológiával, ami erre képessé tenne minket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!