Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a villamosságtan?

Fizikakedvelő kérdése:

Mi az a villamosságtan?

Figyelt kérdés

Mennyi köze van az elektrodinamikához/elektromágnesességhez? Mennyivel egészíti ki azt?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 21. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az elektrodinamika az elektromosság, mágnesség és hullámoptika egységes elmélete. A villamosságtan alkalmazott elektrodinamikának is tekinthető"

[link]

2019. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően villamosságtan ezek "gyakorlati" alkalmazásai. Az el.din. szépen leírja a fizikai jelenségeket egységes elméletben. A villamosságtan ezekből "szemezget" és nézi meg, hogy ebből mi az ami gyakorlatban hasznos, és több helyen ad közelítő eredményt és módszert a komplex problémák megoldására (pl. ne kelljen egy nem túl magas frekvenciájú átvitelt végig számolni Maxwellel). Főleg azokat a részeket emeli ki ami a gyakorlat számára fontos (pl. a fénytanhoz kapcsolodó részeket kihagyja, pl. hogyan lehet Maxwellel és társaival felírni a fénytörési törvényt, és levezetni belőle a lencsék képalkotását).
2019. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében a Maxwell egyenletek, elektrodinamika és azok alkalmazásával foglalkozik. (villamos és mágneses tér, hálózatanalízis, stb.)


Valójában minden amit ott tanulsz visszavezethező azokra, sőt az egész szakmához "elég lenne" azokat megtanulni, viszont akkor soha semmi nem készülne el.

A villamosságtan a fizika ide tartozó részének egy absztrakciója. Nincs szükség arra, hogy mindent az elektrodinamikai egyenletekkel oldjunk meg, ha van rá egy az azokból az egyenletekből levezetett, egyszerűbb módszer, amivel kellő pontossággal minden kifejezhető.

2019. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt már inkább nem nevezném fizikának, inkább elég mocsok mateknak, még ha onnan is származtatható. Nagy része hálózatanalízis: van egy áramköröd, ráadsz valami gerjesztést, és ki akarod számolni, hogy egy adott részen mekkora fesz/áram van. Onnantól, hogy elkezdesz kondikat meg tekercseket pakolni az áramkörbe, na onnantól kemény diffegyenleteket kellene megoldani, amiket papíron egy örökkévalóság lenne. Erre kitalálták, hogy komplex számokkal sokkal könnyebb az élet ilyen téren (Fourier, Laplace). Aztán szó van benne ugyanerről, csak digitális áramköröket modellezve, hogy lehet analóg-digitális áttérést elérni, mivan ha nemlineáris elemeket tartalmaz a hálózat, hogyan közelíted azokat stb. Röviden szólva ez inkább számolós-logikázós. Ezekről Simonyi villamosságtan bibliája bővebben értekezik.
2019. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!