A Marson, vagy a Földön repülne messzebb a kilőtt nyílvessző?
A Marson. Két fő okból.
1. A Marson sokkal ritkább a légkör, ezért sokkal kisebb a légellenállás.
2.A Mars felszínén egyharmad akkora csak a gravitáció mint a Föld felszínén.
Ezért a Mars felszínén - ugyanolyan erővel - kilőtt nyílvessző sokkal messzebb repülne, mint a Föld felszínén kilőtt nyílvessző.
dellfil
Annyi "ájer" azért van, hogy nem bukdácsolna. A nyílvessző. :)
dellfil
'ugyanakkor a nyílvessző szép röptének meg kell a "levegő", mert abban tudnak stabilizálódni a ráragasztott tollak.'
Netto hulyeseg, mar bocs, a 'szepseg'-nek a fizikahoz semmi koze. Ilyen alapon az ISS (az urallomas) se maradhatna palyan, hat milyen osszevissza formaja van mar, nem?
A tollakra csakis a nyil stabilizalasahoz van szukseg, hogy 'iranyban' tartsak a nyilat es ne forduljon keresztbe meg ne kacsazzon a levegoben (ami jelentosen lassitana). Legellanallas hianyaban a tollak szerepe elhanyagolhato, csakis a kiloves kezdosebessege es szoge szamit.
Azért némi légellenállás ott is van, kisebb hatásfokkal, de azért ott is működik a stabilizáló hatás. Szóval a Marson sem kell attól tartani, hogy a nyílvessző "seggel előre" fog becsapódni.
Rá is lehet segíteni.
Tengely körüli forgás is stabilizál.
A Marson valószínűleg érdemes lenne a nyíl tollait csavartan feltenni, hogy a vessző a tengelye körül forogjon röptében. Az ottani légellenállás elég kicsi, hogy ez a plusz "drag" ne rontsa jelentősen a hatótávot.
Csak trollkodik.
Ha lefele lövöd ugyanolyan messze repül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!