Nem értem mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között. Miért dől fel ez a torony?
Van ez a feladat:
és az instabil tornyokat nem értem. Ha veszünk egy ilyen alap legó elemet, és csak egyik irányba toljuk el félig, majd a következőt is, vagyik kapunk egy 3 emeletes lépcsőt, akkor ez egy instabil egyensúlyi helyzettel rendelkező torony kéne legyen elvileg, hiszen a tömegközéppontja éppen az alsó kocka szélére esik. Az instabilitás nekem azt jelentené, hogy ki lehet egyensúlyozni nagyon óvatosan, de pici perturbációra feldől. Vagy pici egyenetlenséget lehet találni, a talajban vagy a kockában, amire adott esetben meg lehetne állítani. De a tapasztalat azt mutatja nekem, hogy ez a torony mindig feldől. Több tucat kockával kipróbáltam, és mindig náégy irányba megpróbáltam, ha a talaj nem lenne tökéletesen vízszintes. Soha nem állt meg nekem, ami fura. Miért?
Az elmélet az, amikor tisztában vagyunk az elvekkel, de nem tudjuk, hogy miért nem működik. A gyakorlat az, amikor fogalmunk sincs a törvényszerűségekről, de a dolog működik.
Na most itt az elmélet és a gyakorlat kölcsönösen kiegészíti egymást; nem tudjuk, hogy miért nem működik és fogalmunk sincs a törvényszerűségekről. :)
Össze vissza beszélsz.
Egyébként rájöttem közben. A legó élei le vannak kerekítve és az a fél miliméter számít, mert az erő támadáspontja nem lehet a legszélén, csak kb. fél miliméterrel beljebb. És annyira pontosan gyártják már őket, hogy ez elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!