Honnan van annyi töltés az ionoszférában?
Az tény, hogy van energiatartalma, de erre nemigen van kinyerési módszerünk.
Talán egyszer lesz.
Koncepciók vannak rá.
Hát, nem tudom.
1. Én még úgy tanultam, igaz, ez nagyon régen volt, és még valamivel régebben írták, hogy a töltésszétválasztást a zivatarok végzik, és az educated guess szerint ez magában elég ahhoz, ami van, ehhez csak hozzájárul a talaj radioaktív sugárzása, a kozmikus sugárzás, az ibolyántúli sugárzás, a napszél és a világűr egyéb sugárzásai, valamint a csúcskisülések.
2. A bolygóra a légkörön keresztül kb 2000 A érkezik folyamatosan. Ha feltételezzük, előzővel ellentétben, hogy ezt mind a kívülről jövő hatás generálja, akkor ez ennyit tud, hiszen az álapot stabil. Míg egyetlen egy magánemberként hangosan kacarásznék, ha én adhatnék el állandó 1800 A-t, ez bolygó lakossági méretekben micsoda? A hangya tökén a szőrszál. Se.
Na ja, sokaknak nem tiszta a töltés, feszültség és áram viszonya, ezzel a teljesítmény és energiatartalom sem.
Sokmillió voltos feszültség önmagában nem jelent nagy kinyerhető energiát.
Egy villámcsapás mocskos rendetlenséget tud csapni és a rajta lefolyó sokezer amper tiszteletet parancsol, de rettenetesen rövid ideig fennálló teljesítménye miatt energiakinyerés szempontjából xart sem ér.
Sok energia sok töltéssel nyerhető. De sok töltés meg nem tud koncentrálódni, mert széttaszítja önmagát.
Hiába van nagy amper, ha túl rövid ideig és hiába van feszültség, ha nem tartozik hozzá nagy töltésmennyiség.
A napszél-energia kinyerés is csak ott lenne gazdaságos, ahol nincs más ilyen ingyen energia. Itt a Földön a napelem, szélerőmű nagyságrendekkel többet ér.
Elvileg lehetne, csak olyan méretű felfogó ernyőt csinálni, ami már érdemes mennyiséget gyűjt be, nem éppen egyszerű.
Meg hova rögzíted? Mert ha csak úgy az űrbe kirakod, akármilyen pályára, a napszél eltolja, ha ellent kéne tartani rakétával, elvész a haszon.
Hold felszíne telepítési helynek elmegy, de az meg 28 napi forgással sokszor rossz felé néz, meg ott a napelemek elég hatásos energiagyűjtők, nem biztos, hogy érdemes mással próbálkozni.
Ja meg ha a holdon gyűjtesz energiát, azt le kell hozni a Földre. Közvetlen lesugárzás elég veszélyes produkció, kémiailag kéne tárolni valahogy.
Így meg egyre drágább a játék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!