Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Fekete lyukakat miért...

A Fekete lyukakat miért hagyja el a tömegjelenség? Miért nem abszolút hideg?

Figyelt kérdés

A gravitációt időről-időre részecskék áradatával igyekeznek megmagyarázni. Csakhogy

ebben az esetben a fekete lyukat – amely szorosan egymás mellé kényszerült neutronokból álló,

iszonyúan nagy tömegű, magába roskadt égitest – el sem hagyhatná a tömegjelensége!



Olvashattunk már ezeknek a szupercsillagoknak a belsejében uralkodó irtózatos forróságról

is – ám ha a fény és a hő elektromágneses hullám, akkor hogyan is keletkezhet ilyesmi efféle


„szuperpakolt” környezetben, ahol nincs és nem is lehet semmiféle elektronpálya? A fekete lyuknak

belül abszolút hidegnek kellene lennie!


2018. szept. 8. 18:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
Ahol a terido annyira meg van gorbulve, hogy ki nem lehet jonni belole, oda be sem lehet menni. Ergo, a reszecskek sosem jutnak be a teljesen onmagaba fordulo, zart teridobe.
2018. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%
Az fly léte nem bizonyított mert véges idő alatt nem eshet bele semmi
2018. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Alex Fly ***** válasza:

Kérdező, itt két teljesen különböző dologról van szó.

"...a fekete lyukat – amely szorosan egymás mellé kényszerült neutronokból álló...", "...ezeknek a szupercsillagoknak a belsejében uralkodó irtózatos forróságról

is..." -itt ha jól értelmezem, a szingularitásról beszélsz.

Erről azonban biztosat nem tudhatunk; amiről információt szerezhetünk, az az eseményhorizont.

2019. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
83%

"Minden kölcsönhatás részecskék áradata. Nem tudtad?"

Ez csak egy fajta fizikai megközelítés, amikor virtuális részecskékkel dolgozunk. Nem biztos, hogy a valóságban is léteznek, csak az elmélet miatt feltételezzük.

2020. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%
A jelenséget Hawking sugárzásnak hívják, a kvantummechanika nem a szakterületem ezért nem is teljesen értem a hátterét, de a jelenség lényege az hogy az üres térben folyamatosan létrejönnek és megsemmisülnek részecske-antirészecske párok, egy fekete lyuk eseményhorizontján viszont előfordulhat hogy a részecsepár egyik tagja a fekete lyukba hullik, a másik pedig elhagyja azt ezáltal energiát elvonva a fekete lyuktól.
2020. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 EagleHUN ***** válasza:

"amely szorosan egymás mellé kényszerült neutronokból álló"


Na itt már tévedés van! A fly -közepében a szingularitásnak nevezett égitest végtelenül kicsire roskad, ott már neutronok sincsenek, nem neutroncsillag vagy mégtömörebb quarkcsillag tehát! Ezt azért tudják a fizikusok, még ha azt nem is pontosan micsoda.


"Olvashattunk már ezeknek a szupercsillagoknak a belsejében uralkodó irtózatos forróságról is – ám ha a fény és a hő elektromágneses hullám, akkor hogyan is keletkezhet ilyesmi efféle"


Az hogy fény és hő lehet az eseményhorizont alatt vagy akár a szingularitásban semmi sem zárja ki! Az más kérdés hogy kifelé nem juthat ezért látszik feketének. De attól ami belezuhan spirálisan még ott spirálozhat tovább az eseményhorizont alatt is egész a szingularitásba érkezésig. Ennek hogy ez így lehet semmilyen kizáró oka nincs. És a hőnek vagy fénynek sem. És elektronok is létezhetnek egész a szingularitásig (azaz az égitestig).

2020. aug. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Alex Fly ***** válasza:

"A gravitációt időről-időre részecskék áradatával igyekeznek megmagyarázni." - a gravitációs erőt valóban: eddigi tudásunk alapján az erőket mindig valamilyen részecske közvetíti -a gravitáció esetében ez lenne a graviton.

De más megközelítésben viszont a gravitáció nem erő, hanem a téridő görbülete. Ehhez viszont nincs szükség részecskére, mivel a téridő szerkezetéből adódik. Az emlegetett fekete lyukad pusztán a létével okoz igencsak jelentős görbületet, amihez nem szükséges, hogy egyetlen részecske is elhagyja azt.

Sőt laikusként még azt sem zárom ki, hogy amennyiben a graviton sem képes elhagyni a fekete lyukat, az eseményhorizonton belűl akad belőle éppen elég ahhoz, hogy kölcsönhatásba léphessen a téridővel - ami aztán az eseményhorionton kívül is meglátszik rajta...

2020. aug. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 JhnyBp ***** válasza:
100%
Én sem értem miért is kellene a gravitonnak kijutnia a feketelyukból... Ahogy a fény sem, úgy a gravitáció feltételezett közvetítő részecskéje sem jut ki. Na de egyszer bement! Mi csak az eseményhorizontot látjuk és ami oda közeledik azt egyre lassulónak látjuk, mintha ott az idő megállna. Vagyis számunkra a gravitáció ereje az esemény horizontból ered, de hogy azon túl mi történik csak feltételezzük a külső világról alkotott szabályokon alapuló elmélkedés, amit soha nem lehet kísérletileg igazolni.
2020. aug. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

A Hawking sugárzás nem jó kifogás. Nem magyarázza a fekete lyuk anomáliát. A Fekete lyuknak ugyanis mágneses töltése van. A belőle kilépő részecskéknek kellene ezt közvetíneiük, de nem juthat ki onnan semmi sem. Ez tudományos ellentmondás. Nem jók az elméletek


A Hawking sugárzás a lyuk túloldalán keletkezik. Nincs információja arról, mi van bent. Viszont a lyukban keletkező mágneses anomáliáról csak belülről lenne képes közvetítő részecskének jönnie, mivel az elektromágneses kölcsönhatás közvetítője a foton. Viszont az nem jöhet ki és mégis kijuta az informális hatás onnan.


Ez azt jelenti hogy nem ismerjük az elektromágneses mezőt eléggé. Ez egy fehér folt a fizikában

2020. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

#18 "Én sem értem miért is kellene a gravitonnak kijutnia a feketelyukból... "


Mert ha az a hatás közvetítője. Az hogy a fekete lyukban iszonyat nagy tömeg van és mágneses térerősség, ahhoz hogy tudja a külvilág ezt az információt közvítenie kell valaminek. Az elektromágneses tér kvantuma a foton. A fotonok közvetítik az elektromágneses hatásokat, bármennyire is furcsa ez. Ha nem jön ki onnan foton kívülről nem is kellene tudnia semminek mi van ott bent. A gravitonnak is ki kellene onnan jönnie, hiszen magát a súlyos gravitációs hatást ez közvetíti, de az sem jön ki ez a baj. Nem stimmel a fizika tankönyv. AHogy a fizika tzanárom mondaná a természet nem ismeri a fizikát

2020. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!