Miért van az, hogy számos forrás (már a műholdak korából is) az Amerikai kontinens legmagasabb pontjaként a Jankho Umat jelöli meg 7010 m tszf magassággal?
Figyelt kérdés
Tudtommal a Jankho Uma mindössze 6427 m magas, szemben a 6961 m magas Aconcaguával. Cirka 580 m eltérés a műholdak korában szerintem kicsit erős.2018. aug. 30. 16:19
1/4 anonim válasza:
Számos. De jelentős is?
Az interneten rengeteg iromány van, lassan külön tudomány a szemetet az értéktől szétválasztani.
Sok helyen adják meg helyesen.
2/4 A kérdező kommentje:
Igen, sok helyütt helyesen szerepel, de az gondolkodtatott el, hogy vajon a szintén sokszor előforduló 7010 m-es adat honnan eredhet. A kettő közötti értéket viszont nem találtam sehol, így gyanítom,nhogy nem mérési hiba, hanem valami annál furább ok állhat a dolog hátterében.
2018. aug. 31. 08:17
3/4 anonim válasza:
Nem fura. Tudatlanság. Az ismerethiány magabiztossága. Ha olvasod e fórumot, ezrével találkozhatsz ilyennel.
4/4 A kérdező kommentje:
A 7010 m-es értékkel nem (csak) neten, hanem számos nyomtatott atlaszban is találkoztam. Azokat pedog azért szokás lektorálni.
Én arra gondolok, hogy annak idején bemérték valamelyik láb mértékkel (a sok közül) és amikor méterre átváltották, nem arról a mértékegységről váltották át, amelyben a mérés ténylegesen történt.
2018. szept. 1. 11:55
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!