Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha képesek lennénk megtervezni...

Ha képesek lennénk megtervezni egy naprednszert bolygókkal olyanra amilyenre az emberiség szeretné hogy ott éljünk tovább, akkor milyen lenne az a naprendszer?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, a valóságban nem vagyunk képesek ilyeneket létrehozni.


Sokat gondolkodtam azon, hogy az emberek megtervezik a házakat, a városokat, hogy a lehető legjobb legyen és a legalkalmasabb legyen ott élni. Viszont elgondolkodtam azon, hogy mi lenne ha ezt az egész megtervezést kiterjesztenénk egy egész bolygónyira, sőt, egy egész naprendszernyire? Mi lenne, ha egy egyszerhasználatos isteni hatalmat kapnánk, amivel képesek lennénk egy előre megtervezett terv alapján létrehozni egy naprendszert, úgy ahogyan azt az emberiség szeretné, a legapróbb részletekig, hogy aztán ott éljünk tovább? Hogyan nézne ki a bolygó? Gondolom nagy lenne, hogy sokan elférjünk rajta (bár lehet nem is lenne jó a nagy gravitáció miatt) , vagy szabályosan mindenhol lennének egyenletes áramlású folyók a jó hajózás miatt, meg gazdag erőforráskészletek egy helyre összetömörítve (pl egy helyen lenne a kőolajkészletek, egy másik helyen a szénkészletek,stb.). Milyenek lennének a szomszéd bolygók (ha lennének)? Olyan gázóriások is lennének mint az itteni Jupiter? Mindegyik bolygó ugyanakkora lenne? Lennének-e holdak? Hány darab lenne belőlük? Melyik bolygónak hány darab lenne? Az új Földnek hány lenne? Milyen lenne az új csillagunk? Mekkora lenne az régi Naphoz képest? Milyen típusú lenne? És még ezernyi kérdés felvetődött bennem.

Persze lehet hülyeség az egész, és a lehető legrosszabb dolog lenne ami csak történik az emberiséggel ha egy új bolygóra kölöztetnénk őket (a politikai hatalmak között ellenségeskedés alakulna ki hogy melyik ország határa hol legyen, vagy mely etnikumok hol kapjanak helyet, vagy hogy az erőforráskészletek felett ki/melyik ország uralkodjon stb.).



2018. júl. 30. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnálatos módon léteznek természettörvények. Vagy eszerint "tervezünk", vagy nem lehetséges "létrehozni".


De egyelőre a föld normálissá tételét sem tudjuk megtervezni. Pontosabban megtervezni néhányan tudnák, de kivitelezni nem lehet, mert mindenki mást akar. Gondolj bele, nálunk két ember nem képes megegyezni semmiségekben sem.

2018. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A teremtéstörténet ötletéből jutott eszembe ez a kérdést, hogy mi lenne ha rendelkeznénk isteni hatalmakkal egy pillanat erejéig, amíg létrehozánk az új naprendszert. Igen, a természet törvényeiből fakadóan ez lehetetlenség, de mint ahogy a kérdés leírását is kezdtem: ez mind csak elméletben.


A kommented második felében sajnos igazad van. Túl különbözőek az emberek.

2018. júl. 30. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
a lehető legtöbb bolygó és hold legyen amik még nem okoznak problémát a pályákban, lakható zónában minél több óriásbolygó minél több óriásholddal
2018. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bollocks ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a fjordokat Szlartibartfasztra bíznám.
2018. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisbolygóövet nem tervezném be, mert onnan mindig elindulhat valami és akkor potyára csinálnám meg a dinoszauruszaimat, mindig kihalnának, aztán szerepet kapnának az emlősök. Valami cickányból még majmok is kifejlődhetnének, azokból meg némelyik akár olyan félintelligens is lehet, hogy kialakít olyan tevékenységet, amivel a drága bolygómat is tönkreteszi, az egész ökoszisztémát hazavágja és még a jégsapkákat is elolvasztja.

Nem, kisbolygók nem kellenek, se törmelékmeteorok.

2018. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mi lenne egy kupac zöld zónás bolygóval, némiképp szétszórva abban hidegebb-melegebb átlagos klímájú lakó- és kiránduló világokat létrehozva?


És ezeket nem ártana egymás és a csillag közös Lagrange-pontjain elhelyezni, így biztosítva állandó viszonylagos pozíciójukat és egyben azonos évhosszot (keringési időt) mindegyiken. Persze mindnek tökéletesen ekliptikára merőleges tengelye legyen, nem kellenek évszakok, stabil klímák kellenek, stabil szélirányokkal.

Mindegyiken elég lenne így egy széles lakott sáv az egyenlítők körül, kijjebb már borulna a stabil időjárás és állandó viharos szelek miatt sem lenne vidám hely. De ha ennyi bolygónk van, nem is kell mindet teljesen kihasználni. Legalább lehetne mindnek egy nem teljes felületén embertől terhelt ökológiája.

Egy remek, változatos turisztikai naprendszer lenne belőle, a bolygók közti közlekedésben nem lennének indítási ablakok, bármikor lehetne menni bármelyikről bármelyikre.

Egy hét strandolós nyaralás a trópusokon az egyes bolygón, egy hét kaszinózás és hegymászás a mediterrán-kontinentális kettesen, egy hét téli sport a zordabb hármason.

2018. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lagrange pontos bolygók pályája nem lenne elég stabil, elvileg a Hold kialakulását is a lagrange pontból kimozduló bolygóval való ütközés okozhatta.

Ezért lenne jobb néhány óriásbolygó a lakható zónában amiknek lenne egy csomó Föld méretű holdjuk.

2018. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

#7: jogos, én csak a közlekedés leegyzserűsítése végett gondoltam.

De szerintem az a technika, ami össze tud rakni egy naprendszert, az stabil helyen tud tartani L-pontos bolygókat is.

2018. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 jo az otlet, en annyival modositanam, hogy orias kozetbolygok, melyek kevesbe suruek de nagyobb meretuek a Foldnel. Igy 3x-5x akkora felszin mellett, Folddel azonos gravitacio mellett tobb nagyobb meretu holdat is palyan tudnanak tartani, de a sajat felszinuk is alkalmas az eletre.


Egyebkent ha mar feltetelezzuk hogy csillagrendszert tudunk epiteni, akkor a bolygok es holdjaik palyajanak folyamatos korrigalasa sem szabad hogy gondot okozzon, igy tobb bolygo es hold is elferne, mint amennyi termeszetes modon stabilan fenn tudna maradni.

2018. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Lehet, hogy kissé födgözragadt a gondolkodásmódom, de az biztos, hogy egy jól működő és stabil naprendszer rengeteg paraméter pontos összehangolásán múlik, amit nem lehet csak úgy következmények nélkül módosítgatni. Szóval jelenleg egy rendszert ismerünk, ami kielégítően teljesíti ezeket, ergo azt kellene mintának tekinteni.

Tehát maradnék a jelenlegi rendszerünknél, pár aprób az egészet nem befolyásoló módosítással: az "életövezetben" levő három bolygó közül a Földdel semmi teendő nincs. A Vénusz mérete a Földével közel azonos, itt a tengelyének hajlásszögét illetve a tengelyforgásának sebességét, valamint a légkörét módosítanám, ellátnám tengerekkel/óceánokkal, így lenne egy a felszínének nagyrészén a a földi szubtropikushoz hasonló klímával rendelkező, tökéletesen lakható bolygónk.

A Mars esetében a jóval kisebb tömeg -és gravitáció- a gond. Mindenesetre tömege a Naprendszer oly csekély hányadát adja, hogy valamennyit ezen is büntetlenül lehet növelni. Ezután a mérettel és a sűrűséggel játszva el lehet érni, hogy képes legyen megtartani egy földi típusú légkört és persze tengereket. Ezzel mindhárom életövezetbeli planéta alkalmas a földi típusú életre.

De emellett még lehet variálni az óriásbolygók holdjaival is, hogy némi technológiai támogatással könnyen önfenntartó telepeket lehessen létrehozni rajtuk, könnyen hozzáférhető nyersanyagok és energia beszerzéséhez.

Vagy egy másik módszer lehetne, ha elfelejtjük a bolygórendszert és egyszerűen egy Dyson-gömböt építünk helyette...

2018. aug. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!