Miért mondják, hogy az ember nem majmoktól származik?
Azért nem így mondják, mert megtévesztő lehet. Való igaz, hogy az ember és a ma élő emberszabásúak (csimpánz, orángután, gorilla, bonobó) közös őse egy majom volt, de az az állat azért egy kicsit más volt DNS szempontjából, mint a mai majmok. :)
Pierolapithecus catalaunicus a neve, 12 millió évvel ezelőtt élt. Ez volt az utolsó közös ős.
Veheted úgy is, hogy mondjuk megvizsgáljuk a mai majmokat és az embereket, definiáljuk őket és azt egy közös vektorba irányítjuk.
Nem összekeverjük, mert a mai állapot az ősben nem volt meg, annak ki kellett fejlődnie, de ettől függetlenül lehettek emberi jellegű vonásai, illetve olyanok is, amik a majmokhoz hasonlóbbak inkább.
Szándékosan nem írtam 'állatot', hiszen ez mostanra vitákat válthat ki, definíció kérdése, hogy mi az állat és mi nem az, vehetjük úgy, hogy az ember is egy állat, de úgy is, hogy a majom már nem az.
Tudtommal erre felé tendálunk, emberszabású, ez a titulus, így az ős sem degradálódik állatnak, mert a kérdés lényegében ez, hogy mikor vált szét az állat, meg az ember, de ez is terminológia kérdése, vagyis mint fentebb írtam, meg kell határozni, mi az ember és az állat jellemzője.
Annyi bizonyos, így meghatározások nélkül is, hogy a három dolog különböző, a közös ős, az ember és a majom, így a jelenlegi szóhasználatnak van és a fogalmaknak vannak értelmei.
1) Ennyi erővel az egész “tudomány” kategóriát meg lehetne szüntetni mondván, hogy nézz utána a könyvtárban. Viszont te sem a könyvtárban vagy, hanem a gyakorikerdesek tudomány kategóriájába írogatsz.
2) Szemétkedésből írtad. Elkezdtél engem dehumanizálni egy olyan lénynek beállítani engem, aki még azt sem tudja mik azok a “papír alapú izék”.
3) A felvetésed, hogy menj könyvtárba akkor lenne jogos ha például az lett volna a kérdésem, hogy mi a közös őse x és y-nak, mert ez egy egyszerű adat aminek tényleg csak utána kell nézni. Az én kérdésem viszont azzal kapcsolatos, hogy az emberek miért maszatolnak ha az ember, a csimpánz és az orangutan utolsó közös őséről van szó, ez egy sokkal komplexebb kérdés. Erre sokkal jobb választ kapsz ha magukat az embereket kérdezed meg. Ha csak könyvekből tájozodónék, akkor nem olvashattam volna a # 2-es és #4-es válaszolók értékes kommentjeit.
A szakembereket zavarja ha valaki nem precíz. Az az állítás, hogy az ember a majmoktól származna, hamis. ((Olyan, mintha azt mondanád, hogy a testvéredtől származol.))
A nem szakemberek meg felkapták a témát, hogy ezzel tudják basztatni a másikat.
SZVSZ nem érdemes ezen sokat rugózni, ha valaki szól ezért, mondd azt, hogy „oh, bocsánat, majomszerű”, és folytasd onnan, ahol tartottál.
egújabb eredmények alapján:
az orangután ősei kb. 18 millió évvel válhattak el a hominidáktól;
a gorillák ősei kb. 7 millió évvel ezelőtt;
a csimpánzok ősei kb. 5 millió évvel ezelőtt;
a csimpánzok és a bonobók (törpecsimpánzok) ősei mintegy 2,5-3 millió évvel ezelőtt élhettek.
Ezt nem úgy kell érteni, hogy a közös ős 18 millió éve olyan volt, mint ma az orángután, mert hiszen az is fejlődött, abba az irányba, ahol most van.
( [link] )
Van három család:
A Kovács-Juhász család , Kovács-Nagy család és a Kovács-Szabó család.
Ennek a három családnak a közös őse a régi Kovács család. A régi Kovács család elég szőrös csúnya egyénekből állt, akik erdőkben laktak.
A régi Kovács családhoz képest talán a Kovács-Juhász család változott a legtöbbet, mindéletmód mind külső megjelenés tekintetében. Településeket építenek és szőrzetük jelentős részét elvesztették.
Kovács-Nagy és a Kovács-Szabó családok tagjai majdnem ugyanúgy élnek mint a régi Kovács család és hozzájuk hasonlóan nagyon szőrösek.
A Kovács-Juhász család néhány tajga hosszas kutatómunka alapján felrajzolja családjuk származását. A származási ábrán az látszik, hogy a Kovács-Juhász, a Kovács-Nagy és a Kovács-Szabó családok utolsó közös őse a Kovács család volt. A Kovács-Juhász család egyik tagja kijelenti, hogy akkor a Kovácséktól származunk. A Kovács-Juhász család egyik másik tagja erre azt mondja, hogy ez félrevezethet másokat mert ebből arra asszociálnak, hogy Kovács-Nagy illetve a Kovács-Szabó családra gondolunk, ezért használjuk inkább a „Kovácsszerű ős” kifejezést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!