Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a meteorológusok/szakértők...

Mi a meteorológusok/szakértők tudományos magyarázata erre a szélsőséges időjárásra?

Figyelt kérdés
Mióta élek sosem volt még ilyen nyár, hogy júliusban be kell zárni otthon az ablakot, mert fázok, vagy hogy reggel, 9 fokban, pulóverben indulok dolgozni. Nem mondom, jó, hogy nem döglök meg az 50 fokba, de elég sok programnak odavág ez az esős, hideg időjárás.

2018. júl. 2. 08:46
1 2
 11/17 Tislerics Máté ***** válasza:

A hidegfront így működik! Akkor hideg van!


következő kérdés? :D

2018. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

A júniusban semmi különleges nem volt.

[link]

A júniusi legmagasabb/legalacsonyabb/átlag hőm.:

2018-ban: 31/9/21

2017-ben: 34/8/22

2016-ban: 34/8/21

2015-ben: 32/7/20 ...

Szóval semmi extra.

A július? Igen, ez a másfél nap szörnyű volt ... :D

2018. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem normális az időjárás, engem főleg az zavar, hogy emberevő medvék,vaddisznók és farkasok potyognak az égből, bantu négerekkel egyetemben, a felettem lévő emeletre egyenesen egy egész kínai családot sodort a forgószél, nem tréfálok és azóta a mennyezetemen is megjelenik az áradás, visszatérő rendszerességgel, így hát bánom is én a telet, meg a nyarat, amikor a plafonomról csöpög a víz, ennyire rossz az időjárás mostanában.

Remélem jégkorszak nem lesz, a kínaitól az is kitellene, vagy ha eszkimót tenne fölém a hurrikán, de magam is igluvá varázsolhatom a kecómat, annyira vacak télen a fűtés, különösen, ha hideg van, mert akkor direkt nem gyújtanak alá, mert az csökkenti a nyereséget, amit távfűtés címén kaszálnak rajtam.

Nem mondom, ha befagyna júniusban a Duna, akkor az nekem is feltűnne, de ilyen semmiségeken, mint hogy az északi sarkon hideg van, senki sem csodálkozik, ha meg huzamosabb ideig onnan fúj a szél, akkor világos, hogy itt is lehűl a levegő, mindentől a Kárpátok sem védenek meg, de azért mégis jó kis hely Magyarország, príma időjárással, amit kimondottan élveznek a hazánkba költöző hollandok és németek is, igaz főleg a Balaton környéken vannak ilyen falvak, ahol magyar már nem is lakik, de azoknak a részeknek is magyar az időjárása, pont olyan, mint a szomszéd faluban.

Valamit hallottam harangozni jégkorszakokról is, de persze most éppen egy melegedési időszak periodusában vagyunk, meg a globális klímaváltozás is rápakol, így hát ne csodálkozzon senki, ha egy röpke évszázad alatt egy teljes celsius fok átlaghőmérséklet emelkedés bekövetkezik.

Most mit tegyünk, ha még meg is változik az időjárás jellege, akkor azt kell megszokni és ha egyszer olyan unalmasra változik, hogy nyáron csak meleg lesz, télen meg hideg, akkor azt és majd mindenki visszasírja a jó kis változékony időket, hej, bezzeg régen nyáron is volt egy kis felüdülés, egy kis hűvösség, most meg semmi extra, semmi változatosság, csak ez a kutya meleg, bezzeg 2018 milyen jó kis év volt, azannya.

Lehet, még a kínai is megunja, vagy a bantu néger összefagyja magát és a medve visszakocog a helyére, legnagyobb bánatára a hiradósoknak, meg ki nézné az időjárásjelentést, ha mindig csak egyforma lenne az időjárás, elég lenne évente négyszer egy rövid közlés, az évszaknak megfelelő..., aztán már akár be is fejezhetnék, szegény meteorológusok meg vehetnék a vándorbotot és kereshetnének egy másik bolygót, ahol van valami jó kis időjárásváltozás, amit meg lehet jósolni, amit lehet elemezni.

Mostanában különben jól látják az összefüggéseket, műholdról jól lehet mindent követni, de régen szinte soha nem találták el, derült, napfényes időt hirdetve ajánlatos volt cipelni az esernyőt és pulóvert húzni, mert régen is volt hideg nyáron, csak éppen nem találták el szinte soha, de senki nem sértődött meg, csak vontunk egyet a vállunkon, szeszélyes, mint az időjárás, terjedt el a mondás, így meg sem kellett semmit szokni, mert már meg volt szokva mindig, minden időkben.

2018. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13: nagyon ráérhettél.

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy felesleges itt dobálózni a minimumokkal, meg maximumokkal, mert a meteorológusok is ezt teszik a hétköznapokban. Nem azon van a hangsúly, hogy egyszer, valamikor annyi fok volt 1-2 napra, hanem hogy konkrétan most, eddig, huzamosabb távon keresztül még nem volt olyan nyár (tél sem), amin felnőttem. Nem csak most, de már tavaly is észlelhető volt a különbség annak ellenére, hogy folyamatosan a globális felmelegedéssel, meg a rohadt meleg, száraz nyárral dobálóznak.

Azt meg ne mondja nekem senki, hogy nem vettétek észre, hogy évek óta nincs normális tél.

Erre fel tettem fel a kérdést, hogy erre adjon valaki egy tudományos magyarázatot. Az nem magyarázat az éghajlat változásra, hogy "hidegfront".

Ezek a változások már nem tudhatók be annak, hogy "szeszélyes az időjárás".

2018. júl. 3. 07:04
 15/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

"annak ellenére, hogy folyamatosan a globális felmelegedéssel, meg a rohadt meleg, száraz nyárral dobálóznak."

A globális felmelegedés egy éves átlaghőmérséklet-emelkedésben jelenik meg, globális szinten, nem itteni meleg nyárban.

A száraz nyár előrejelzésből idén én semmit sem hallottam, de ha lett volna is, semmi köze a glob. felmelegedéshez és hónapokra előre az atyaúristen nem tud mást, csak tippelgetni.

Egyébként a glob. felmelegedéssel együtt jár(hat) a helyi időjárások szélsőségesedése, gyakoribb, gyorsabb és erősebb hideg- és melegfrontok, mert a Föld komplett légkörét erősebb hőhatások, több energia mozgatja.


Ettől függetlenül továbbra is igaz, hogy ami most júniusban volt, az TELJESEN SZOKVÁNYOS időjárás volt.

És ezen a június kérdésen nem változtat az az "érv" sem, hogy márpedig de, szokatlan, mert TÉLEN évek óta kevesebb a hó. Egyébként amikor én, a kilencvenes évek végén egyetemre jártam, 45 kilométerről bejárósként, nem egyszer nem jutottam be suliba, a 10-es utat kompletten megbénító havazásoktól. Úgyhogy nem, nem igaz az sem, hogy csak 30-40 éve voltak igazi telek.

Az olyan telek, amikor decembertől februárig végig hó volt, SOSEM voltak nálunk jellemzőek. Persze, az öregek mesélik. Ők is csak az igazi extrém időszakokra emlékeznek, gyerekkoruk pár telére, mert amikor nem volt olyan, arra nincs okuk emlékezni.

Egy dolog az, ami egyértelműen megfigyelhető, mégpedig hogy a tél hideg időszaka későbbre tolódott, később kezdődik és tovább tart, valamint a tavaszi-őszi átmenetek lerövidültek.

Konkrétan ez lehet is a lassú felmelegedés eredménye.

2018. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

"Erre fel tettem fel a kérdést, hogy erre adjon valaki egy tudományos magyarázatot. Az nem magyarázat az éghajlat változásra, hogy "hidegfront"."

Olvasd vissza, hogy mi a kérdésed. Arra kaptál tudományos választ. Azzal nem tudunk mit kezdeni, hogy belekevered az éghajlatváltozást, globális felmelegedést, téli havazást, stb.

Amúgy írd ki, hogy ideges vagy, és csak téged igazoló válaszokat fogadsz el. Mindenkinek egyszerűbb lesz úgy.

2018. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudod mi a nem normális még? Ha valaki a normalitást keresi az időjárásban. Szélsőségek mindig is voltak, és mindig is lesznek, mert ez egy ilyen dolog. A sok tizen-, huszonéves sír, hogy nincs nyár. Pedig régen pontosan ilyen változékony idő volt nyaranta Magyarországon. Akinek a 28-30 fok nem meleg, vagy nem nyárias, annak valami beütése van. Bezzeg télen nem rinyáltak, hogy nincsen tél, pedig szinte az egész kifutott 10+-os hőmérsékletekkel.

Egyébként aggódni nem kell, július második felében, és augusztus közepe tájékán fogunk még izzadni.

2018. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!