Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nátrium acetát és nátrium...

Nátrium acetát és nátrium hidrogén szulfát reakciójából lehet hidrogén szulfid? (Több lent)

Figyelt kérdés
Az egyik nap száraz ecetsavat készítettem, de a nátrium acetátom néhol nagyobb darabokban volt. Különben jól összekevertem a két anyagot, a reakció el is kezdődött... Jól ment egészen addig, ameddig a gázégőm (amivel hevítettem) ki nem fogyott. Így egy két percig leállt a dolog. Ez után szerváltam egy sima borszeszégőt, majd azzal folytattam. Láttam, hogy egy két helyen, ahol a nátrium acetát darabokban volt, vagy nem volt rendesen elkeverve kicsit megfeketedett. (Már az eleje óta, csak akkor kicsit), Akkor láttam, hogy egy nehézkés, szürke füst jött ki a cső végén. Eleinte nem éreztem a szagát, de kicsivel később elkezdtem egy ilyen fingszag és talán egy kis rohadó tojás szagot érezni. Igazából lehet hogy csak az elbomló acetát és az ecet keveréke volt, de valami miatt a hidrogén szulfid jutott eszembe. Ha lehetséges hogy az, akkor kérném szépen a reakcióegyenletet is! Köszi előre is!

#gáz #mérgezés #sav #ecetsav #hidrogénszulfid #rohadó tojás #nátrium acetát #nátrium hidrogén szulfát
2018. jún. 23. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem, nem igazán.
2018. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!