Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy körfolyamatban az Entrópia 0?

Egy körfolyamatban az Entrópia 0?

Figyelt kérdés

2018. jún. 14. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Konzervatív erők esetén igen.

De a súrlódás pl. sose konzervatív.

2018. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kémiai körfolyamatra értem pontosabban. Gáztörvények.
2018. jún. 14. 19:24
 3/10 Walter_Dornberger ***** válasza:

A kérdés szamárság. Az entrópia soha nem nulla. Az már csak olyan. Az abszolut 0 fokon SEM nulla, a reziduális entrópia miatt.


Pontosítsa a kérdését, milyen körfolyamatra gondol, (zártság, szigeteltség stb), Az entrópia abszolut értékére kíváncsi, esetleg az entrópia megváltozására(?) és akkor tudok válaszolni.

2018. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Walter_Dornberger ***** válasza:
53%
ad2: A gáztörvények a gázok fizikai állapotváltozására vonatkoznak kémiai változások nélkül, ez a kiegészítés talán még ellentmondásosabbá teszi a kérdést.
2018. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kívülről energiát viszünk egy rendszerbe, akkor a rendszer teljes entrópia változása lehet nulla egy teljes ciklusra nézve. A körfolyamatnak ez az egyik lényege, hogy energiaformákat alakít át egymásba, és egy ciklus végén az eredeti állapotba jut vissza.

Fontos, hogy az entrópia megmaradás nem azonos az energia megmaradással, ill. ha az entrópia nem változik a ciklus végére, attól még az nem lesz örökmozgó.

2018. jún. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Walter_Dornberger ***** válasza:

ad5:

Az energiát viszünk be kitétellel azonos eredményre jutunk ha hőt vonunk el a rendszertől. a körfolyamat során (mivel körfolyamat) a munkaközeg entrópia változása zérus. Ez azonban nem igaz a környezetével együtt szemlélt körfolyamatra, mert ilyenkor az entrópia növekszik.


Mindezek mellett le kell szögezzem az entrópia abszolut értéke (amiről a kérdés szól) biztosan nem zérus.

2018. jún. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. egy elszigetelt rendszerre értettem a kérdést, amelyben kiindulunk egy állapotból és visszakerülünk ugyanoda. tehát itt az entrópiaváltozása 0(mivel nem függ az úttol) ennyit akartam tudni köszi
2018. jún. 15. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, erre írtam, hogy ez konzervatív rendszernél igaz CSAK.

Nem tudom, miért kellett lepontozni.

2018. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, szerintem teljesen félreértetted a válaszokat.
2018. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dq ***** válasza:

> tehát itt az entrópiaváltozása 0(mivel nem függ az úttol)


Az entrópia változása a (zárt, körfolyamatot végző) rendszerben 0, mivel az entrópia a rendszer állapotának a függvénye, az meg ugyanaz t_0 és t_0+k*T esetén.


Sőt, ha figyelembe veszed hogy a rendszer entrópiája az időnek monoton növő függvénye, azt is megkapod, hogy tetszőleges intervallumon az entrópia változása 0.

(Globális összefüggés --> lokális összefüggés.)

2018. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!