Miért nem működik a generátorom?
Építettem egy minigenerátort. 10 mágnes forog 4 darab sorba kötött tekercs körül. A tekercsek kivezetésénél nem lép fel semmilyen feszültség, amikor megforgatom a szerkezetet. Mi lehet az oka? Nagyon el vagyok keseredve mert két napja csinálom és még nem jött össze :( Örülnék, ha sikerülne megoldást találni de jelenleg tanácstalan vagyok.
Itt egy rajz, kb hogyan is néz ki:
Szuper, köszönöm szépen! A konzervdobozos megoldást mindenképp ki fogom próbálni, de a lágyvascső is szóba jöhet, ha feladnám az előbbit.
A neodymium mágnesek valóban jók, jelenleg is ilyeneket használok 10db (20mmx10mmx2mm), azonban nagyobb kiszerelésben / nagyobb mágnesek esetében rettentő drága.
Ezek szerint csinálok egy ehhez a mágneskörhöz kompatibilis helyesen összekötött vasmagos, 5 tekercsből álló rendszert figyelve arra, hogy kicsi legyen a légrés.
Az feltétlenül meggátolja a működését, hogy ilyen közel vannak a mágnesek egymáshoz, vagy kedvező légrés-nagyság esetén csak gyengíti az indukció hatását?
Illetve kizárja-e a sikeres indukciót az, hogyha 10 mágnes van 5 tekerccsel? Ilyenkor ugyanis nincs meg az amit leírtatok, miszerint az egymással szembenlévő tekercsek azonos pólusú mágnes előtt kell álljanak az adott pillanatban, vagy ugyanez, csak derékszögben. Újat kell csinálnom mondjuk 8 mágnes - 4 tekercs kombóval vagy így is (10 mágnes 5 tekercs) működhet?
"Az feltétlenül meggátolja a működését, hogy ilyen közel vannak a mágnesek egymáshoz, vagy kedvező légrés-nagyság esetén csak gyengíti az indukció hatását?"
Minél közelebb vannak, annál jobban romlik a hatás, a csökkentett légrés bizonyos sűrűségnél már nem használ, hiszen az erővonalak mennek rossz fele.
"kizárja-e a sikeres indukciót az, hogyha 10 mágnes van 5 tekerccsel?"
"Ilyenkor ugyanis nincs meg az amit leírtatok, miszerint az egymással szembenlévő tekercsek azonos pólusú mágnes előtt kell álljanak az adott pillanatban, vagy ugyanez, csak derékszögben."
Ha a tekercsek mind azonos helyzetűek, ugyanolyan tekercselési irányúak és így vannak sorba kötve, valamint mind egyszerre ugyanolyan mágnespólussal néznek szembe, akkor mindig mindegyik azonos indukciót fog kapni, nincsen sehol fordított helyzet.
Gyakorlatilag olyan az egész, mintha sorba kötöttél volna x darab generátort, ami egyenként mind egy tekercsből és két váltott pólusú mágnesből áll és ezek szinkronban forognak.
Az x akármilyen (egész! :D) szám lehet, jelen esetben 5 lenne.
Rendben. Szuper! :) Ezek szerint most először csinálok egy 5 tekercses vasmagos rendszert aztán kipróbáljuk működik-e. Ha nem, akkor a mágnes részt is meg kell babrálni. :)
Köszönöm szépen :D
Ne feledd, hogy ez a cucc egy fordulatszámtól függő frekvenciájú ér feszültségű váltóáramot fog produkálni, ami nem sok mindenre használható, illetve frász tudja, mekkora feszültséget fogsz kapni egy meghajtásra.
Erősen kétlem, hogy össze lehet vele hozni egy balesetveszélyes áramütést, de óvatosság nem árt.
"Már annak nagyon örülnék, hogyha sikerülne kimutatni valami eredményt :)"
Az nem bonyolult.
Az alábbi is csak annyival bonyolultabb, hogy motorként is működtethető, míg a mi általunk tárgyalt verzió nem nagyon (pontosabban elvileg szinkronmotorként igen).
Ezt az utóbbi videót nem igazán értem. Mi hajtja a mágneseket? Ebben nem látok motort.
De egyébként én is gondolkodtam már azon, hogy 1 tekercs 1 mágnes minden egyszerű de hát igen nagy fába vágtam a fejszémet, remélem nem csorbul ki mielőtt kidől a fa. :D
Hogyhogy nem látsz motort? :D
Maga a generátor a motor, ha tápot adsz rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!