Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van antianyag akkor van...

Ha van antianyag akkor van antigravitációs hatás is?

Figyelt kérdés
Van antigravitáció?
2008. okt. 27. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Nincs. Közük sincsen egymáshoz. Sőt, az antianyag létezése még nincs tisztázva (sötét anyagnak is hívják).
2008. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az antianyag miléte már eléggé tisztázva van, elő is tudják -szubatomi szinten- állítani.

a "sötét anyag" egészen másvalami - egyelőre csak egy hipotézis, amely magyarázatot adhat a világegyetem "hiányzó" anyagtömegére.

megj.:

sötét anyagnak a világegytem nagyobbik részét kitevő port is nevezik, amely direkt nem látható, de pl., ha valami gerjeszti, akkor már tudják észlelni

2008. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok ismét...

az azonban igaz, hogy az antianyagnak semmi köze az antigravitációhoz.

van egy feltételezett hatás, amit "sötét erőnek" neveznek - nos, ennek tulajdonítanak egyes tudósok antigravitációs tulajdonságot. (ez megmagyarázná a világegytem mért, és a számított tágulási sebessége közötti eltérést.)

2008. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az antianyag ugyanolyan anyag, mint a közönséges - csak a töltése ellentétes (ha van neki). A gravitációja is ugyanolyan. Kísérlettel bizonyítva.

Ma már üzemszerűen gyártják és használják - úgyhogy nem túl titokzatos.

Antigravitációról egyelőre csak elképzelések vannak.

2008. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért az enyhe túlzás,hogy üzemszerüen gyártják és használják...
2008. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, azért attól a párezer vagy millió antiprotontól meg antihidrogéntől még nem esnék hasra. Azért még nem úgy gyártják, mint a 95-ös benzint meg a duracell elemet. Pont ez a gond. De ígéretesnek tűnik, ha majd megoldják a tömeggyártást és tárolást.
2008. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Sőt, antifasiszták is vannak!
2008. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hiába pontozzátok le, a kérdés lényegéről írtam. Az anti mint előtag annyit jelent, hogy ellenkező, valami elleni, valamivel ellentétes. Az antianyag olyan részecskéket jelent, amely az általunk anyagnak nevezett részecskékkel egyesülve megsemmisülnek, tömegüket energia formájában kisugározzák. Tehát ellen-anyag.


Az antigravitáció valami olyan lenne, amely a gravitációs kölcsönhatás, amely ismereteink szerint kizárólag vonzásban nyilvánul meg, ellen hat, azaz amikor két test nem vonzza, hanem éppen taszítja egymást. Vagyis ellen-gravitáció.


A két jelenség közti egyetlen kapcsolat, hogy mindkét kifejezést ugyanazzal a képzővel alkották meg, azaz az eredeti szó elé egy "anti" előtagot illesztettek. Viszont az antianyag létének körülbelül annyi köze van az antigravitációhoz, mint az antifasisztának, az antigénnek, vagy az Antigónénak.

2008. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
VAN ANTIGRAVITÁCIÓ CSAK AZT NEM ÍGY HÍVJÁK! Úgy hívják hogy anyag tömeg (ha jól emlékszem, natgeon volt..) Mivel van fekete anyag meg fekete erő.. meg vmi ilyesmi az vissza fele húzza, és a gravitáció meg kifele.. de a mostani álláspont szerint a gravitáció nem húz.. szóval most ha minden igaz örök lesz a mostani univerzum nem fog magába esni és újra kialakulni.. ez emberi ésszel felfoghatatlan sajnos :S
2009. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Antigravitáció: lényegében taszítóerő,a garvitáció ellentéte.


Antianyag: Az anyag ellenetéte. Az antianyagaot az elemei részecskék ellentetje (pozitron,anti-neutron,anti-proton)


A polaritás törvénye szerinte mindennek meg van a vele egyenértékű ellentetje. Ebből kindulva szerintem létezik.

2011. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!