Ha vannak más ember által lakható bolygók is akkor azokon hogyan nem fejlődött ki még élet?
Annyi kérdést felmerít ez a téma:
1. Miért keresgélnek más bolygók után a tudósok?
2. Ezek az állítólagos bolygók hihetetlenül messze vannak még fénysebességgel is, akkor meg még is miért kell őket keresgélni. Egy ember által megépített űrhajóval még a legközelebbi is 3-4 emberöltő messze van.
3. Hogy gondolják, hogy az emberi faj az itteni napfény nélkül huzamosabb ideig is kihúzná? A megbolondulás garantált lenne.
+ kismillió kérdés
Ezen azért lehetne vitatkozni!
Az ember sok hasznosat is tesz.
Ezen kívül SOKKAL szelídebb, mint akár a legközelebbi rokonunk. Jelenleg az a probléma, hogy a tudásunk rettenetesen gyorsan növekszik, miközben a bölcsességünk (az, hogy mire használjuk a tudásunkat) csak nagyon lassan nő. Erre (a tudásunk segítségével) találnunk kell megoldást, különben csúnya kárt okozhatunk.
De keressük a megoldást.
Ne ítéld el az embert ennyire.
,,Az ember egy kártékony vírus. Komolyan azt szeretnéd hogy elterjedjen máshol is? Te nem vagy épp eszű."
Miért mi baj történhetne? Az univerzum nem egy élő organizmus! Nem káros neki egy olyan bonyolult szerveződés mint az élet. Minden egyes atomunk annak a roppant kaotikus rendszernek a része, amit fizikai valóságnak nevezünk. Nem vagyunk kívülálló entitás. Mi is csak a természet részei vagyunk, mint minden más.
A fizikai valóság, az univerzum nem jó, nem hasznos, nem szép, nem elegáns... Ezek emberi fogalmak, amik csak nekünk számítanak, csak nekünk van jelentősége ezeknek.
Az ember ugyan olyan, mint minden más élőlény a bolygón. Elpusztítja a környezetét, hogy életben maradjon. Mutass egy élőlényt, ami nem azért törekszik a harmóniára a környezettel, hogy csak fenntartsa saját kis megszokott életszínvonalát! Az ember ezt minden állatnál effektívebben csinálja. Olyannyira effektíven, hogy lassan kinövi a saját planétáját is, amin létrejött.
A biológiai ismereteid hiánya miatt gondolod azt, amit gondolsz. Az élet egy bonyolult szerveződés. Nincs célja, nem törekszik semmire. Mi csak vagyunk és az univerzum is... Megszemélyesíteni ezeket a folyamatokat tipikus emberi hiba. Saját magunkból indulunk ki és azt hisszük a fogalmak, amiket kitaláltunk a természetben is jelentőséggel bírnak... ez tévedés! :)
Kérdező!
Ha ilyen problémáid vannak, akkor ne a tudományra írj, mert itt hülyének néznek.
Írj a politikára, az a te tereped.
Narancssárga, meg vörös... persze...
Gratulálok, mindenesetre. Az elején még úgy nézett ki, mintha normális lennél és normális kérdést tettél volna fel.
Az univerzum tele van élettel ezért kutatjuk.
Mi pedig ebben nem vagyunk tipikusak, hiszen már tudnánk egymásról.
A távolság pedig relatív, leküzdhető.
Az egyik legfontosabb alapvető kérdés, ami évezredek óta foglalkoztatja az embereket, az az, hogy "Honnan jöttünk?"
Erre az elmúlt 2000 évben az volt az elfogadott válasz (Nyugat-Európában legalábbis), hogy Isten megteremtette a Földet, Ádámot és Évát, majd azt mondta az utóbbi kettőnek, hogy menjetek, és népesítsétek be az elsőt.
Ez egy szép elmélet, csak akinek esze van, az ezt nem hiszi el. Ma úgy gondoljuk, hogy az élet spontán jött létre a Földön, de ha ez igaz, akkor bizonyára nem csak itt alakulhatott ki spontán, és akkor az Univerzumban csak úgy hemzsegnie kell az életnek. Csak a mi galaxisunkban (a Tejútrendszerben) százmilliárd csillag van, és talán egybillió bolygó. Igen ám, de nem ismerünk a Földön kívül egyetlen nyavalyás égitestet sem, ahol lenne élet. Hol vannak a többiek? (Ezt a kérdést teszi fel a Fermi-paradoxon, olvass utána)
Szóval leginkább ezért lenne jó máshol is életet találni. Hogy megértsük, hogy tényleg létrejöhet-e az élet spontán, és ha igen, akkor annak mik a feltételei, milyen valószínűséggel jön létre stb. Vagy véső soron, hogy mi is az az élet egyáltalán.
Össze van itt keveredve két dolog.
Az egyik, hogy az emberi faj hosszú távú fennmaradásához elengedhetetlen, hogy más bolygókon is megtelepedjünk. Ebben teljesen egyetértek Mátéval. De ha megyünk is valahová, az az elkövetkező két-háromszáz évben itt lesz, a Naprendszeren belül, és első sorban a Mars az a bolygó, ahol talán önfenntartó kolóniát tudunk létrehozni. Ez egyébként Elon Musk dedikált célja, ezért hozta létre a SpaceX-t.
A másik dolog: az exobolygó-kutatás és a földön kívüli élet keresése. Ennek semmi köze az emberiség több-bolygós fajjá tételéhez. Lásd az előző választ. Ott leírtam, hogy ezen a területen mire megy ki a játék.
,,Az univerzum tele van élettel ezért kutatjuk."
Nem úgy tűnik! (lásd: Fermi paradoxon) Amúgy meg ezt nem szokás így kijelenteni. Az élet kialakulása továbbra sem ismert! Tehát alaptalan minden feltételezés a gyakoriságáról. Az univerzum nagy! Igen, de ez csak annyit jelent, hogy ha egyedül vagyunk az nagyon fura. kb. ennyi... Az is fura, hogy kialakult az élet. Az univerzumban vannak furcsa dolgok...
Szó esett önfenetartó kolóniákról! Nos ez szép is jó, de van egy elég nagy bökkenő. Nem tudunk 100 %-osan önfenntartó mesterséges bioszférát létrehozni. Tehát a Mars bázis Földi segítség nélküli működése nem megoldható. Tudományos és technológiai áttörésekre van szükség ehhez. A Kínaiak 1 évig tudták elszigetelni magukat egy 98 %-osan önfenntartó kabinban:
(amúgy mi az a 2 %? Gondolom a levegő önfenntartó tisztítása... Pont a legnagyobb probléma...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!