Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következménye lesz...

Milyen következménye lesz annak, hogy ha véletlenül felborítottam 1 liter gázolajat és beszívta a föld?

Figyelt kérdés
Nem szándékosan csináltam véletlen volt ,de fáj is a szívem miatta és nem csak a gázolaj ára miatt. Mi lesz ennek a következménye ? Súlyos dolgot követtem el ?

2017. nov. 12. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán gyérebb lesz a fű egy kicsit,de helyreáll hetek alatt.
2017. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkönnyebbültem mert én nem szeretek környezetet szennyezni. Még szemetelni sem szoktam. Lelkiismeret furdalásom volt ez miatt.
2017. nov. 12. 12:47
 3/11 EagleHUN ***** válasza:

Sajnos a talajvízben meg fog jelenni. Így a környéken a fúrt és ásott kutak vizében is.

A szomszédok kissé gázolajszagú vízzel fogják öntözni a virágaikat...

A kiömlés helyével az lesz amit első mondott.

De kiáshatod a földet és belapátolhatod a jól felfűtött vegyes tüzelésű kazánba, a hamuval együtt megy ahova tenni szoktad.

2017. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Máshol megjelenhet ez a probléma ? Ha elégetem a gázolajat az jobb megoldás ?
2017. nov. 12. 14:10
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Elég gyorsan szétterjed, de ezzel hígul is.

A szomszédoknál már nemigen lesz nyoma.

De nem lepődnék meg, ha a kiömlés helyén, mondjuk 1 méteres körben egy-két évig nem lehetne ültetni semmit, füvet sem.

Talajszerkezettől függ, mennyire tud kimosódni, elszivárogni.

2017. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Emberi érzékszervekkel nem mérhető a károsodás, de azon helyen milliárdnyi élőlényt, mikroorganizmust pusztítottál el. Vigasztaljon a tudat, hogy a "korszerű" mezőgazdaság sokkal nagyobb károkat okoz Pl a szántással, mint amit te az egy liter gázolajjal.
2017. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen károkat okoznak a mezőgazdaságban a szántással ? Amúgy még mindig rossz érzés,hogy ez megtörtént.
2017. nov. 13. 11:47
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
76%

Ezen a szántáson most én is elcsodálkoztam.

Az konkrétan éppenséggel szerintem "csupán" a természetes környezetnek okoz kárt, ha mondjuk beszántunk egy rétet szántóföldnek.

2017. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, a mai fölműveléssel az a gond, hogy nem megújítja, hanem pusztítja a talajt. Ha megnézünk egy erdőt, vagy egy rétet, a következőt látjuk; Ősszel a lehulló lomb, vagy az elhaló nyövényzet betakarja a földet. Védi a téli fagytól, az eső tömörítő hatásától. Ez a lehulló szervesanyag ráadásul folyamatosan bomlik, élteti a talajt, humuszt képez rajta. Egy hektár erdő, vagy rét földjének felső pár centis rétegében durván 35 tonna mikroorganizmus, gombák, baktériumok milliárdjai tevékenykednek. Ezek segítik a talaj megújulását, és ezek segítik a növényeknek felszívni felszívni a tápanyagokat.

Ha megnézünk egy szántóföldet, azt látjuk, hogy az ember ősszel kitakarja a talajt. Tesz ezt azért, hogy a téli fagy szétfagyassza, morzsalékossá tegye a földet, ezzel sok munkát megtakarítva az ember számára. Csakhogy ilyen módon nincs, ami védené a talajéletet. Ráadásul ami megmarad, (2-3 tonna/hektár, szemben az erdei 35-tel) azt is leforgatjuk 20-25, urambocsá' 50 centi mélyre, ahol még az is elpusztul, ami esetleg túlélné az időjárás viszontagságait. Tehát nem megújul, hanem pusztul a talaj. Alig van már humusztartalma. Egyes vélekedések szerint max 20 évre való időnk van még, és totálisan kiürülnek a földjeink. Európában 17x gyorsabban fogy a talaj humusztartalma, mint ahogy képződne!

Valamikor 40 éve nem tudván eldönteni az életpályám irányát, kertészként végeztem. S noha sohasem dolgoztam a szakmában, a talaj mindig nagy szerelmem maradt. Öröm volt látnom egy szépen megművelt, zsíros, vastag, fekete szántóföldet. Ma már nem látni ilyet. Még világosbarnát sem nagyon, inkább csak szürkét. Azokat is hatalmas mennyiségű fosszilis energia árán előállított műtrágyákkal tartjuk "életben".

Amerikában egyébként sok farm létezik már, ahol talajtakaró növényekkel vetik be a földet, ezt egész évben rajta is hagyják, és az így előkészített, "gazos" földbe vetik a kultúrnövényt. Bár feltehető, hogy ennek inkább pénztárca-, mintsem környezetkímélő okai vannak, hiszen aki nem szánt, nem tárcsáz, nem gyomirtóz, annak jószerivel csak kétszer kell elővenni a traktort, szemben az európai 5-6 alkalommal. És folyamatosan növekszik a talajerő! Mindenesetre bebizonyították, hogy így is lehet rentábilis gazdálkodást folytatni, így talán lesznek követőik.

Jó is lenne, mert a mai zöldségek, gyümölcsök vitamin- és ásványianyag tartalma nem túlzó mérések szerint sem éri el a huszad részét a '69-ben mértekének.

Valamikor azt mondták; napi egy alma az orvost távol tartja. Ma 5 kilót kéne megenni naponta!

2017. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dq ***** válasza:
0%

> Egyes vélekedések szerint max 20 évre való időnk van még, és totálisan kiürülnek a földjeink.


LOL

2017. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!