Szerintetek egy ilyen merénylet kivitelezhető lenne?
Többször olvastam már arról, hogy ha a a robotok elérik azt a szintet, amit egy ember tud, akkor utána az "elit" egy vírussal elintézi a lakosságot.
Sikeresen végre lehet hajtani egy ilyet?
Szabadjára engedik a vírust, aztán várják még szépen redukálódik a létszám.
Elvégre minek ide ennyi ember?










Robotokkal ez nehezebb, körülményesebb és kevésbé hatékony. Valódi vírussal egyszerűbb és hatékonyabb.
Azt meg sem kérdezem, tudod-e, vajon miért nem teszik mégis? Túl bonyolult lenne.
Bocs.
Szal arról van szó, hogy ha van robot, akkor az elitnek már nincs szüksége az emberekre.
Szal nem a robotokat irtanák, hanem az embereket, hogy ne legyen csak a pár száz milliós elit meg a robotok, mint kiszolgáló társadalom.
Az embereket meg egy biológiai fegyverrel elintéznék.
Erre gondoltam.





És az "elit" talán nem emberekből áll?
Egy olyan vírus ami kiirtja az emberiséget, őket is ki fogja.










Tudjuk, hogy te erre gondoltál. Az elit viszont nem az, amire te gondolsz, az elit az, amelynek van esze is, ezért egy ilyen elképzelés fel sem merül benne. Nem hülye ugyanis.
(zárójelben: akinek az élet mindössze ennyiből áll, az kicsit távolabb áll az elit fogalmától, mint ide a legközelebbi ember által lakott bolygó- ha érted, mire gondolok).










Egy kasztrendszerben kivitelezhető lenne, hogy direkt olyan vírusokat fejlesztenek ki, ami kiirtja a szükségtelenné vált kasztokat, de a felsőbb kasztokat nem, mert azoknak más a genetikai állománya. Szerencsére globálisan nincs kasztrendszer.
Az is elképzelhető lenne, hogy az elit beoltatja magát a vírus ellen, míg a legtöbb ember védtelen marad. De akkor kikből fog élni az elit?
"Az elit gazdagokból áll. Mitől gazdagok? Mert el tudnak adni dolgokat másokna"
Igen, de elsősorban nem csak a pénz miatt, hanem hogy technikailag fejlődjünk.
Lehet fikázni az Iphone-t meg a villanyautót, de ha ezeket nem vennének az emberek, még a CRT monitort bámulnád.
Tehát kicsit minden Iphone vásárló áldoz a tudomány oltárán.
Viszont ha már elérjük a megfelelő fejlettséget, akkor már nem kell az embereknek vásárolni, mert majd a robotok meg a különböző programok majd intézik a dolgot.
Mert jelenleg erről van szó.
Vásároltatni kell az embereket, hogy legyen pénz megfizetni a szakikat, akik fejlesztenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!