Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Én nem értem ezt a cikket a...

Én nem értem ezt a cikket a Mars távolságáról: Eszerint 0.5 és 2.5 AU között változik periódikusan. Tehát miért kéne 2287-ig várni?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 25. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Föld és a Mars pályája nem koncentrikus körök. Mindkettő ellipszis, ami persze elég közel van a körhöz. Ezért aztán, amikor 2 évente eljön a Föld-Mars közelség, akkor az aktuális távolság mindig egy kicsit más. Pár millió km-rel lehet közelebb is meg messzebb is mint az előző alkalommal.

Arra kell 270 évet várni, hogy ANNYIRA közel legyen megint, mint 2003-ban volt. De azért közel jön ő minden második évben, esetleg a távolsága nem 56 millió km lesz, hanem mondjuk 58 vagy 60.

2017. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ja, hogy a közelséget ciklusonként értik

én a közelségre abszolút minimumravagy maximumra gondoltam, bár lehet hogy olyan nincs is soha

2017. okt. 25. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy Te már érted :D

de nekem még mindig hülyeségnek tűnik az 1. mondat:

"A Mars 120,7 millió kilométerre haladt el a Földtől hétfőről keddre virradóra, több mint tíz év után ez volt a legkisebb távolság a két bolygó között"

Hiszen, ahogy #1 is írta, 2 évente biztos, hogy 100 millió km-nél jobban megközelítik egymást ... (???)

2017. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A cím és az első mondat valszeg hibás. A #2-ben levő link szerint a 2016-os közelség idején a Mars 46,8 millió mérföldre, azaz 75,3 millió km-re volt.
2017. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt jól látszanak a Mars közelség helyzetek.

[link]

Valószínűleg a P-vel jelölt hely lenne a legközelebbi, de nem minden ciklus alkalmával ott "találkozik" a két bolygó.

2017. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és inklinációja nincs a pályáknak?
2017. okt. 25. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De, de a Mars és Föld pályája közt nincs 2 foknyi sem, nem változtat sokat az eredményen a párhuzamos keringési síkokhoz képest.

Amúgy jó a kérdés.

2017. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínűleg a P-vel jelölt hely lenne a legközelebbi"

Bocsi, az a perihéliumra utal, én értettem félre az ábrát. Na mindegy, valahol ott a külső P közelében lehet a legközelebbi pont, legalábbis mostanában. (Az ellipszis pályák tengelyei is forognak nagyon lassan.)

2017. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!