Milyen magasságban nincs a légkörnek fékezőhatása?
igen. amig bármilyen anyag van, ami az űrhajó elé/mellé kerülhet van "fékező hatása". Ez persze nagyon nagy magasságban olyan kicsi, hogy szinte már elhanyagolható.
A fékező hatás alatt gondolom a súrlódást és a közegellenállást érted.
Így van.
A szputnyik 1 pl. csak pár napig bírta mielőtt "visszaesett" és elégett a légkörben.
"De ezek szerint az alacsony pályákon keringő műholdak maguktól visszatérnek a légkörbe 5-10 évvel a pályára állításuk után..."
igen. vagy úgy tervezik őket, hogy ennyi lesz az élettartamuk, vagy időnként felmennek egy úrhajóval és megigazítják őket, vagy van bennük hajtómű, amivel időről időre vissza lehet emelni őket.
a bolygóközi térben baromi "híg" az anyag kb. azt lehet mondani, hogy minden köbcentiméterben (kockacukor) egy valami van (hidrogén, vagy por, vagy más anyag) ez annyira kevés, hogy hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla. csakhogy egyrészt évekről van szó, másrészt hatalmas sebességekről. egy geostac. műhold keringési sebessége (pályasugár 42157km, keringési idő 24) kb. 11ezer km/h. ilyen sebességeknél már az egyébként baromi híg közeg is igen sűrű tud lenni.
A kérdésed úgy szólt, hogy:Milyen magasságban NINCS a légkörnek fékezőhatása?
A válasz: Ahol bármilyen "légkör" van, VAN fékezőhatás.
Viszont, ha arra gondoltál mi az a "magasság" azaz a Földtől való távolság ahol már elhanyagolható a fékező hatása a "földi légkörnek", arra nincs jó válasz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!