Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet tudni, hogy hány hz...

Meg lehet tudni, hogy hány hz a hidrogén atom rezgésszáma?

Figyelt kérdés
2017. szept. 17. 20:00
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Úgy nem lehetne szétválasztani a durranógázt,hogy egy nagyobb edény alján levő nyíláson beengedni,majd lenne egy lyuk fennebb,azon jönne ki az oxigén,a tetején levő lyukon pedig a hidrogén?Mivel a hidrogén könnyebb és mindig fent gyülne össze.
2017. szept. 18. 16:33
 22/26 anonim ***** válasza:

Szét lehetne-e így választani a levegő oxigénjét vagy nitrogénjét? :)


(Nem).


S nem mellesleg, tudod, hogy a durranógáz durran. Elektromos eszközökkel kell dolgozni... eszement veszélyes dolog ez!

2017. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
De ez a rádiofrekvenciás vizbontás elég régi videó.Azóta semmi előrelépés?Egyáltalán igaz volt-e ,vagy ez is csak egy kóklerség?
2017. szept. 18. 16:42
 24/26 A kérdező kommentje:

"A rádióhullámra keletkező elektromos áram bontja a vizet. "


De tud akkora áramot előállítani egy rádióhullám, hogy szétbontsa a vizet?Ahhoz hogy úgy égjen mint ott a videón,szerintem,nagyon nagy áramra van szükség

2017. szept. 18. 16:53
 25/26 anonim ***** válasza:

A "rádiofrekvenciás vizbontás" létezik. Sós vízzel.

Ahogy a wikin olvashatod is (másik kérdésedhez írt válaszomban a link), a feltaláló bácsi munkásságát két tudós "felkarolta": vizsgálatokat végeztek, és ez egy szaklapban (Materials Research Innovations) ezt le is közölték.

A cikket magad is megnézheted, a másik kérdésednél linkeltem.


S mint a többi kérdésedre adott válaszainkból kitűnik: jó, hogy ilyent felfedeztek, csak éppen nem alkalmazható, mint már írtuk, mert 1, nem tudod szeparálni a hidrogént, 2, előbb robbansz fel vele, minthogy érdemileg tanulmányozhasd.


Az a nagy különbség ez, és Csefkó dolgai között, hogy ezt más, szakmabeli emberek is vizsgálták, igazolták, és természettudományos szaklapban is kijött (ami csak úgy jöhet ki, ha a szakma néhány elismert természettudósa előtte alaposan átnézi, javítja, ellenőrzi), míg Csefkó dolgait leginkább önmaga, meg a hazai áltudományok egyik főpapja, Egely ajnározzák.

Tudtommal egyiküknek sincsen egyetlen kutatása se természettudományos szaklapban leközölve - azaz igazolva. S ez árulkodó a szakmában.

2017. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hidrogén oxigéntől leválasztására NEM kémiai úton egyetlen módszer jut eszembe, nyomás alatt acél membránra vezetni, azon csak a hidrogén diffundál át.

Csak nem túl gyorsan. És a membrán túloldalán tiszta hidrogéned lesz, de az "innensőn" továbbra is H2-O2 keverék, ami továbbra is veszélyes.

Nem tudom, el lehetne-e valahogy az oxigént úgy vonni oxidációra, hogy ne álljon elő robbanásveszélyes hőmérséklet. Talán valami erős redukálószeres oldaton átbugyborékoltatással.

2017. szept. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!