Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen módon készülnek az...

Milyen módon készülnek az iskolai órarendek?

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem, a giminkben pl. mindig a matektanárok készítették el az órarendeket.

Van erre valamilyen módszer, hogy hogyan lehet kialakítani úgy, hogy ne legyenek ütközések, indokolatlan lyukas órák, stb.?


2017. szept. 12. 16:54
 1/3 2*Sü ***** válasza:
96%

A dolog nem egyszerű. Nem csak a lyukasórákat és az ütközéseket kell elkerülni. Pár tényező:


Egy adott óra kötődhet egy adott teremhez. Lehet, hogy a tanár és a tanuló szempontjából ez nem ütközés, de nem tud két tanár két osztályt ugyanabban a kémiateremben tanítani.


Egy tanár nem biztos, hogy főállásban van. Lehet, hogy mondjuk kedden és pénteken más iskolában tanít. Ezt is figyelembe kell venni.


Aztán az sem mindegy, hogy a diákok hogyan vannak terhelve. Ha egy dupla matek után egy dupla fizika, majd egy kémia jön, az nem szerencsés. Ahogy az sem, ha túl könnyű tantárgyak torlódnak egy napra (tesi után ének-zene, majd osztályfőnöki, stb…) Az sem szerencsés, ha az első és az ötödik óra is matek.


A tanárok leterheltségét is figyelembe kell venni.


Elvileg tekinthető a feladat egy sokváltozós lineáris egyenletrendszernek. Megoldható így is persze. De sokszor inkább használnak erre kihegyezett programokat, amelyek már egy félig kitöltött órarendnél is jelezni tudja, hogy ez így nem lesz jó, mert a még el nem helyezett órákat nem tudod megfelelően elosztani.


Bár én nem láttam egy ilyen elkészültét, de gyanítom, hogy a gyakorlatban az előző évek órarendjét veszik alapul, és a megváltozott körülményeknek megfelelően csak azokat az órákat tologatják, amit muszáj, amíg ki nem jön egy elfogadható órarend.

2017. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne, hogy akiknek más a véleményük, mint az első válaszban írottak, láttak-e már órarendet? Azt fel sem vetem, tudnának-e készíteni. Az kizárt.
2017. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Édesapám készített párszor órarendet. Első körben egy órarend-készítő programmal készített egy alapot. Ebben tologatta úgy aztán az órákat, hogy ne legyen halmozódás illetve túl sok lyukas óra. Mikor ezzel készen volt, akkor jöttek a kollégák óhajai-sóhajai, hogy ők nem akarnak hétfőn 10 előtt órát tartani, meg had ne legye már abban a teremben órájuk megy szerdán nem akarnak bemenni.. ez a legnehezebb része a dolognak.

Egyetemen egyszerű volt, minden félévben az adott órák ugyan akkor, ugyan abban a teremben voltak.

2017. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!