Mivel foglalkozik a koordinátageometria?
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
Hogy jutottál el a gravitációs "erőtől" a koordinátageometriáig?
A wikipédiás változat egyébként nem ad megfelelő választ? [link]
A geometria az alakzatokkal foglakozik. Az alakzatokat sokféleképpen lehet megadni, velük sokféleképpen lehet műveleteket végezni (eltolás, nyújtás, tükrözés, stb.)
Ha felrajzolunk egy koordinátarendszert, akkor az abban lévő pontokat megadhatjuk (térben) egy számhármassal. Az alakzatok pontokból állnak, így az alakzatokat is megadhatjuk koordinátákkal, sőt a velük való műveleteket is. Így a koordinátákkal való bánásmód egy külön tudomány, és segítségével minden alakzatot minden módon tudunk kezelni. És az egész így vissza van vezetve számokkal való alapműveletekre.
A geometriában vannak alakzatok. Ezeket a térnek, síknak, egyenesnek a részeiként lehet értelmezni.
Az elemi geometria ezeket az alakzatokat mennyiségi vizsgálat nélkül vizsgálja. (Ezt a mondatot bizonyos megszorítások mellett kell érteni.)
A koordinátageometria/analitikus geometria mennyiségileg vizsgálja ezeket az alakzatokat: pontokat, egyeneseket, síkokat, síkgörbéket, egész teret, térgörbéket.
Ez nem összetévesztendő a függvénytannal.
Így első hallásra hasonló lehet.
De nem az. :D
A függvénytan egy szigorú halmazelméleten alapuló tudományág, amely felhasznál elsősorban algebrai, halmazelméleti és lineáris algebrai és topológiai eszközöket (lásd pl.: funkcionálanalízis).
A geometria pedig szintén egy szigorú, axiomatikus tudományág, amely felhasznál függvénytani, algebrai, lineráis algebrai és topológiai eszközöket.
A topológia kicsit érdekesebb ennél. xD
De a legcukibb is mind közül. :)))
Alapvetően geometriával foglalkozik.
A geometriával való foglalkozáshoz egy _eszköz_ a koordinátageometria.
(értsd: van egy problémád, és meg szeretnéd oldani. Ekkor számolhatsz trigonometriával, vektorokkal, komplex számokkal, használhatod a projektív sík axiómáit és tételeit, de akár koordináta geometriával is nekieshetsz (meg akármi más eszközökkel is))
Az azonos nevű tudományág pedig ezzel az eszközzel foglalkozik. Hogyan kell használni, hogyan kell jól használni, meddig terjed az érvényességi köre, satöbbi.
valós függvénytan, topológia - 13 éves fiúnak.
Gratulálok, nyilván megértette.
Azonban ha a koordinátageometriáról ebből kéne megtudnom valamit, na ez nem menne nekem se. Pedig tanítom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!