Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ázsiaiaknak (kínaiak,...

Az ázsiaiaknak (kínaiak, koreaiak, japánok, vietnámiak stb) miért van nagy lapos széles orruk mint a négereknek? És miért van fekete szemük és felekete hajuk? És vágott kicsi szemük dupla szemhély nélkül? És miért sötétsárgás-barnás a bőrük?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 23:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ismétlem. A koreaiak fekete hajú, vágott fekete szemű, sárgásbarnabőrű, lapos négerorrú, alacsony ázsiaik. Én magyar vagyok. Világosbarna a hajam, kék a szemem, magas vagyok, fehér vagyok, fehér európai orrom van. Semmi közöm azokhoz a sárgákhoz.
2017. aug. 10. 15:53
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, ha figyelmesen olvasnál -mivel ezt már írtam, de ismétlem-, vagy legalább a logikád használnád, rájöhetnél, hogy a keletiek különféle színei a NEM magyarokkal való keveredés eredménye (pl mongoloid népekkel való keveredésé). Akárcsak a vágott szem.


Amit te MOST ITT írtál, abban egyet értünk: mi magyarok eredetileg is fehér bőrűek vagyunk, NEM húzott szemmel (egyébként különféle neveken említ minket a történetírás: szkíták, hunok, szittyák, szakák, szabírok/szibérek, székelyek, satöbbi...)


Azonban ettől még rokonaink a japánok, koreaiak is, és ezt számos külföldi (angol, német, olasz, francia), valamint több magyar kutató is bizonyította már, hiába mond ellent ennek több szempontból a dogmatikus hivatalos, akadémikus álláspont (utóbbiak érdekből).


Viszont akitől nagyon távol állunk, azok pl a germánok, és a szemiták -még ha a germánok fehér bőrűek is-, mondom ezt rasszizmustól mentesen.


Ez a kérdés genetikával kapcsolatos -bár megalapozottan kitértem a tágabb összefüggésekre is válaszaimban-, tehát objektíve értem a "rassz, származás" kifejezéseket, bármiféle előítélettől mentesen, viszont tudományos megalapozottsággal, ezt hozzáteszem.

2017. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

És még valami: bár egyesek azt hiszik önmagukról, hogy lélekben magyarok, de egy részüknél nagyon messze esik a valóságtól. A magyar anyanyelv csak egy dolog. A genetikai is csak egy dolog.


A lelkület, gondolkodásmód, hozzáállás, szándék a lényeg.


De ha már genetikai a kérdésed:


te származásra SE nem keleti vagy,

SE nem magyar (lélekben meg fogalmam sincs,

hiszen nem ismerlek).


A magyar nem szőkés, és nem kék szemű, te esélyesen nordikus származású vagy.


Az ősmagyar (és a legtöbb mai székely magyar) barna hajú és szemű, és az ősmagyarok, hunok is ilyen külleműek eredetileg.


Mondom még egyszer: a japánok és koreaiak viszonylag közel állnak hozzánk genetikailag (akárcsak a horvátok, ukránok, lengyelek, mivel ők meg alig keveredtek szlávokkal), a annak ellenére, hogy keveredtek másokkal az évezredek során.

2017. aug. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#10


'Hol vannak a tudományos érveid?'


Ugyanott ahol a tieid is.


'Nem véletlenül lett törölve az érv nélküli gyalázkodásod.'


Tehát az, hogy: 'Ebből így egy szó sem igaz' ez gyalázkodás? Érdekes. Mellesleg nem lett törölve még most is ott van nézd csak meg.


'Várom szeretettel a kulturált és egyben tudományos érveidet.'


Én is a tieidet.


'Vagy pedig ne szólj hozzá, ha érvelés nélkül csak úgy odavetsz valamit, mert az sportszerűtlen "kommunikáció".'


Dettó.

2017. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem vagyok genetikailag közel semmiféle keletázsiaihoz. Fehér európai vagyok az összes többi magyarral együtt. Attól, hogy valakinek barna a szeme (mint pl a hugomnak is) még nem lesz valami ázsiai származék. A germánokhoz igenis közelebb állunk mivel a magyar (és minden fehér ember) germán, szláv, éa nordikus mixek eredménye. Az itt felsorolt 3 alrassz mindegyike fehér. (Germán, nordikus, szláv). A koreaiak alapbol más fajhoz tartoznak mint mi! Ők mongoloidok, mi meg fehér európaiak. Genetikailag egy német a testvérem is lehetne, míg egy japán vagy egy koreai még a sógorom se. Erről ennyit.
2017. aug. 10. 17:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Előző, tessék szíves lenni kinyitni a szemedet, és olvasni, nem pedig alaptalanul vádaskodnod. :)


Soroltam nemzetközileg elismert


OLASZ nyelvészprofesszoroktól is


munkákat, szakirodalmi megjelöléssel, mely részben idevág -bár az elsősorban nyelvészetileg mint határtudomány a genetikával, antropológiával! :)


Valamint magyar kutatók tudományos írásait tartalmazó weboldalakat is linkeltem, a magyarságkutatás területéről.


ITT ÍRTAM:


2017.augusztus 10-én, 15:05-kor, e kérdéshez írt hozzászólásomban.

2017. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

"Én ugyan nem vagyok genetikailag közel semmiféle keletázsiaihoz. Fehér európai vagyok az összes többi magyarral együtt. Attól, hogy valakinek barna a szeme (mint pl a hugomnak is) még nem lesz valami ázsiai származék."


Hatalmas tévedésben vagy kérdező.

Tudományos kutatásokat mutass erről, amit állítasz.


Én mutattam egész mást felmutató tudományos eredményeket olasz professzoroktól és magyar tudósoktól.


Az ősmagyar NEM európai, hanem kárpát-medencei, több tízezer éves (vagy még régebbi) központtal EURÁZSIAI. :)


A germánok és a magyarok ég és föld mind kulturálisan, mind gondolkodásmódban, mind genetikailag.


Szemiták és magyarok egymáshoz képest detto.


Ismét objektíve, tudományos alapon mondom, érzelmektől függetlenül.


"Attól, hogy valakinek barna a szeme (mint pl a hugomnak is) még nem lesz valami ázsiai származék."


Evvel öngólt lőttél. ;) Ugyanis egyfelől én nem állítottam ilyet, ellenben te beleestél ebbe a hibába, amit utóbb meg belátsz, hogy hiba. :) Mivelhogy én előzőleg felhívtam ama logikátlanságodra figyelmed:


ezt írtad: te fehér bőrű vagy, ezért nem vagy ázsiai.


Nos, éppen erre mondtam pl azt, hogy attól még, hogy más a bőrszínük, attól még más vonatkozásban rokon a magyar és a japán, valamint a magyar és a koreai, egymással,

még ha nem is azonosak.


Attól, hogy valakinek fehér a bőre,

még nem lesz valami germán származék - a te szóhasználatoddal élve.


ARCSZERKEZETBEN nagyon hasonló az ős székely magyar, a japánnal és koreaival. Utóbbiak között vannak mongoloidabb arcúak, és kevésbé mongoloidak, utóbbiak arca nagyon hasonló a ma is élő székelyekéhez, tehát ősmagyarokhoz.


Tehát én mutattam tudományos kutatási eredményeket, de hol vannak részedről a szakirodalmi megjelölések, kérdező...?

:)

2017. aug. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Még egyszer tehát, tudományos kutatási eredmények az alábbi, itteni hozzászólásomban találhatóak, mind olasz professzoroktól, mind magyar tudósoktól:


2017.augusztus 10-én, 15:05-kor, e kérdéshez írt hozzászólásomban.

2017. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Félreértés ELKERÜLÉSE végett jelzem: a másik 50%-os válaszoló

nem én vagyok.


Idézem őt:

"Mellesleg nem lett törölve még most is ott van nézd csak meg."


DE TÖRÖLVE lett.


Ugyanis a moderáció -jogosan- kitörölte az (alaptalan) gyalázkodásodat azon sorodból.


Annyit hagyott meg, hogy "nem igaz, amit írsz", tehát a levegőben lógó, érv nélküli részét hagyta meg azon hozzászólásodnak, ezen kívül tehát kizárólag gyalázkodó soraid voltak, azok lettek törölve abból a hozzászólásodból.


Hiába tagadod.


Csak a tény kedvéért, mivel mások is olvassák e sorokat, nem csak te és én.

2017. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Tesó. Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak tetteted? Itt nem csak bőrszinről van szó te ritka idióta. Arcformárol, szemformárol, testfelépítésről... stb. Egy mai nagyarban alig van 0.1% ősmagyar vér!! Ellenben fifti fiftiben van szláv, germán. Az ősmgyaroknak talán van közük a sárgákhoz. A mai magyaroknak (mintém pl) már semmi közük nincs hozzájuk. Mivel mi már csak névben vagyunk azok. Germán, szláv keverékek vagyunk. Ezért vagyunk fehérek, ezért van európai arcberendezésünk, stb.
2017. aug. 10. 18:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!