Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ázsiaiaknak (kínaiak,...

Az ázsiaiaknak (kínaiak, koreaiak, japánok, vietnámiak stb) miért van nagy lapos széles orruk mint a négereknek? És miért van fekete szemük és felekete hajuk? És vágott kicsi szemük dupla szemhély nélkül? És miért sötétsárgás-barnás a bőrük?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 23:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem kérdezni, hogy miért olyan alacsonyak?
2017. aug. 5. 23:39
 2/22 anonim válasza:
95%
Ez akkor alakulhatott ki náluk amikor elkezdtek vándorolni. A lapos orr nem tudom miért van. Ha megnézed őket nem mindegyiknek fekete a szeme, vannak barna szeműek is. A vágott szem...én úgy olvastam hogy a homokvihar illetve napsütés miatt alakult ki a sok hunyorítás. Dupla szemhéj, ez sem igaz minden ázsiaira, azt nem tudom egyeseknek miért nincs, de én arra tippelnék hogy a hunyorítástól eltűntek nekik. A sárgás-barna bőr (ált.kínaiak,vietnámiak de vannak kivételek) az éghajlat,nap miatt alakult ki náluk,amikor még mindenki a rizsföldeken dolgozott. Az alacsony testalkat...nem mindegyik ázsiai alacsony pl.a koreaiak magasra nőnek. Na de ez is a vándorlás miatt alakult ki. Jól jött nekik a homokviharnál,hogy minél kisebbek. Remélem tudtam valamit segíteni :)
2017. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
81%
Ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy a négerek miért ilyen barnák/feketék, az európaiaknak meg miért ilyen sokféle színű a hajuk. Egyébként az ázsiaiaknak kicsi orruk van, kicsi szemük pedig a kínaiaknak van, a koreaiaknak, japánoknak vietnámiaknak nagy szemük van, és inkább mandula alakú, mint vágott.
2017. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan. A négerek azért sötétbőrűek, mert az erős napfény hatásainak kivédéséhez szükséges pigmenteket genetikailag termeli a szervezetük, nem úgy ,mit a többiekét ,akiknek a napfény indítja be valamennyire.


Az ázsiaiak tulajdonságinak kialakulásáról nem tudok véleményt mondani.

2017. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%

Ahogy a 3-as mondja. Hozzáteszem, hogy a Kárpát-medencéből való, jégkorszak (kb 10-12 ezer évvel ezelőtt) utáni kirajzás egyik ága a japánok és koreaiak (úgynevezett vörös hunok), azonban időközben a keleten élőkkel való keveredés hatására MONGOLOID jellegzetességeket is felvett az arcszerkezetük, bár egyénenként változó arányban.


A keletiek, akikkel keveredtek (nem a belső mongolok, mert ők is hunok eredetileg), valamiylen mongol rasz lehetett, fekete hajjal, húzott szemmel. Ezen jegyek egyes japánokon és koreaiakon jobban észlelhető, msokon kevés.


Akiknek kevésbé, azoknak arca inkább ősmagyar, székely.

Aki esetleg nem tudja, milyen a székely arc, nézzen utána. Vagy keressen rá a legkevésbé húzott szemű japánokra, vagy akár Japán őslakosaira, az ainu-kra, akik egy másik törzs, de szintén hun eredetűek.


A "mára" -az utóbbi pár ezer évben- hatalmas területű Kínai lakossága viszont igencsak kevert, vannak ott is hun származékok, de viszont többségében egyénenként is eléggé kevertek.


A többségi kínaiak és az egykori nagy dinasztiájuk neve:

HAN


Japán, japánul:

niHON.


A koreai nép, koreaiul:

HANgugin.


A koreai nyelv, koreaiul:

HANgugo.


Mi magyarok HUNok vagyunk szintén, innen etimológiailag a HON, ottHON, ittHON, HAZA szavunk.


MANDZSURia: Kína északkeleti része, Koreai körül.

Mandzsúr = magyar.


Egyébként a közeli nagy terület,

Szibéria = szabír föld.


A magyarság: hun, szabír, szkíta (a görög történetírás szerint), szaka, székely, szittya, pártus, és egyéb neveken is hívtak minket.

2017. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%

A koreai nyelv, koreaiul:

HANgugo - ehhez még annyit, hogy ha inkább magyarosan írnánk át, akkor ez hangugA lenne (a szó végét a magyar "A" hangzóhoz nagyon hasonlóan ejtik, de angolul az O-ra emlékeztet, ezért írják át latin betűsen nemzetközileg O-val).


Etimológiai eredete vélhetőleg HUN GIGA (gége), ezen magyar szavakból ered a hanguga/hangugo szó, ami tehát "koreai nyelv"-et jelent, koreaiul.


(한국어 = hangugo/hanguga)


A magánhangzók változnak legkönnyebben a nyelvváltozatokban, és az idők során is (valamint a zöngésség). Ebben konszenzus van a nyelvészek között, és logikusan belátható laikusként is.

2017. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De a koreaiak ázsiai sárgák. A magyarok meg európai fehérek. Ne mondjatok már itt nekem bullshiteket. Minden felmenőm fehér. Senkit sem látok aki sárgának néz ki a sárgákon kívűl.
2017. aug. 6. 20:00
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
#5 . Ebből így egy szó sem igaz.
2017. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%

Nem a dogmatikus mta-nak kellene hinni, hanem elfogulatlan olasz, nemzetközileg leismert nyelvészprofesszoroknak, akik alátámasztják az 5-ös és 6-os hozzászólást.


Íme az olasz prof-ok könyvei:


- Angela Marcantonio, olasz nyelvészprofesszor,


aki a római La Sapienza Egyetemen történeti és uráli nyelvészetet tanít.

Az alábbi, több, mint 500 oldalas szakkönyvében,

amelyben csak az irodalomjegyzék kb 50 oldalt tesz ki,

-mely műve alapos megértéséhez szükséges nyelvészeti alapismeretekkel rendelkezni-,

bebizonyítja, hogy a finnugor nyelvrokonság hamis és alaptalan hipotézis,

téves feltételezés:


Angela Marcantonio: "Az uráli nyelvcsalád, Tények, mítoszok és statisztika",

Magyar Ház KFT (kiadó), 2006,

ISBN 963 9335 290

(tehát magyarul is megjelent e műve.)


____________



Ezen kívül megállapította az magyar-etruszk nyelvrokonságot egy másik olasz tudós:


- Mario Alinei nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora,


az alábbi művében:

"Ősi kapocs: A magyar-etruszk nyelvrokonságról", Allprint kiadó, Budapest, 2005 ISBN 9789639575127

(tehát magyarul is megjelent e műve.)


____________



Ezen felül koreai kutatók szerint ők saját maguk vörös hunok.


____________



De aki számára fárasztó tudományos NYELVEZETŰ könyveket végigolvasni, MTA -tag magyarságkutatótól is mutatok weboldalt:


grandpierre.hu


Az iméntin dr Grandpierre Attila magyarságkutatónak e weboldalán -melyen többségében viszont könnyen olvasható nyelvezettel találhatunk tudományos eredményeket tőle, és édesapjától- a "magyarságtudomány" alatt található írás, mely szembemegy bár az MTA állásfoglalásával, azonban továbbra is MTA tag dr Grandpierre Attila.


[link]


"Grandpierre Attila (Budapest, 1951. július 4. –) magyar fizikus, csillagász. Korábban[3] a Magyar Tudományos Akadémia Konkoly Thege Csillagászati Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa.[4] Egyetemi doktor (1977, Eötvös Loránd Tudományegyetem), a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa (1984, Magyar Tudományos Akadémia), az MTA köztestületének tagja."


"Történelmi tárgyú művek:

[...]

2011 – Grandpierre K. Endre emlékezete. Magyarságtudományi Füzetek 9. szám (Magyarok Világszövetsége)


Grandpierre K. Endre emlékezete, 1916-2003; Hun-idea, Bp., 2014 (Magyarságtudományi füzetek)


Grandpierre K. Endre: A magyarok Istenének elrablása; jav., kieg. Grandpierre Atilla; 3. jav. kiad.; Titokfejtő, Zebegény, 2015 (Grandpierre K. Endre könyvei)"


____________



Édesapja: Grandpierre K Endre történész és magyarságkutató volt, az ő m,unkásságát folytatta Attila (amellett, hogy csillagász is).


[link]


"Grandpierre K. Endre (anyakönyvi nevén Kolozsvári Grandpierre Endre) (Hódság, 1916. október 6. – Budapest, 2003. július 17.) magyar író, költő, gondolkodó és magyarságkutató. [...] Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen magyar-történelem szakon végzett."


TÁRGYI BIZONYÍTÉKOK EZREIT használták Grandpierre-ék a bizonyításaikhoz.


____________



Valamint Grandpierre-ék mellett dr Borbola János húsz éves kutatással bebizonyította, hogy az egyiptomi hieroglifákat kizárólag magyarul lehet olvasni, hazánkban már több helyütt elismerték munkásságát:


borbolajanos.com


____________



De mint látható, e hozzászólásom elején: két olasz nyelvészprof -olaszok, tehát elfogulatlanok- is hasonlókat állít, és tehát több mást is, melyek a Magyar Tudományos Akadémia hivatalos állásfoglalásának hazugságait leplezi le a magyar nyelv és nép eredete kapcsán.

2017. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

*elismertek.


Idézem az aug 7-én, 08-07 16:51-es hozzászólót:

"Ebből így egy szó sem igaz."


Hol vannak a tudományos érveid? Csak úgy odavágni valamit kényelmes dolog...


Ellenben kulturált, emberi módon is lehet beszélgetni, amondó vagyok.


Nem véletlenül lett törölve az érv nélküli gyalázkodásod.


Várom szeretettel a kulturált és egyben tudományos érveidet. Én így jártam el.


Vagy pedig ne szólj hozzá, ha érvelés nélkül csak úgy odavetsz valamit, mert az sportszerűtlen "kommunikáció".

2017. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!