Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek megvalositható ez...

Szerintetek megvalositható ez eza energiaforás? Részecskepárok keletkeznek a semmiből és tűnnek el azonnal

Figyelt kérdés
2017. júl. 31. 14:33
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a kérdező gondolt a kvantumhabra, a nullponti energiára stb.


Ha meg nem arról van szó, még az antianyagra is igaz, hogy csupán annyi energiát tudsz belőle kinyerni, amennyit a létrehozására beviszel.

2017. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy almom, ahol fizikus voltam, es a vilagegyetem veget tanulmanyoztam (tegyuk hozza: NEM vagyok fizikus, es nem is ertek ezekhez - jelzem, alom volt :D ).


Es egy olyan elmeletet vazoltam, miszerint a vilagegyetem tagulasa nem all le sosem, es egyszer eljut egy olyan pontra, hogy a keletkezo virtualis reszecskek azonnal fenysebesseg folott kezdenek tavolodni egymastol, tehat sohasem tudjak megsemmiteni egymast, ennek hatasara a ter megtelik anyaggal, es a terben levo (a ter tagulasat hajto) energia "elfogy", a ter novekedese lelassul - es amikor fenysebesseg ala esik, akkor a gravicatio elkezdi osszehuzni ezt a letrejott brutalis anyagmennyiseget, meg vegul az egesz univerzum osszeesik egy katotikus masszava ami telve van energiaval - majd az egesz folyamat elindul elolrol a tagulassal, csillagokkal, miegymassal.


Azt nem tudom, hogy jon ide, de eszembe jutott. Ha ertenek a fizikahoz valoszinuleg azt is tudnam, miert hulyeseg. :)

2017. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"majd az egesz folyamat elindul elolrol a tagulassal, csillagokkal, miegymassal."

Dávid Gyula előadásait nézd meg, foglalkozik ezzel a témával is.

Azt mondja, hogy ha esetleg lenne is összeomlás (úgy néz ki, nem lesz), abból egyáltalán nem következik, hogy utána ismét lenne ősrobbanás!

Ott marad az összeomlott pont egyben, azt' kész. Legalábbis a tudomány ma így látja.

2017. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!