Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy mekkora egy...

Mitől függ, hogy mekkora egy vízcsepp?

Figyelt kérdés

Aki tudja, kérem, érthető választ adjon, ne kémiai képleteket. :)

Csak ma elgondolkodtam, miközben néztem az esőt. Van kisebb vízcsepp, nagyobb vízcsepp... De mitől függ, függ -e valamitől, hogy mekkora?


2010. máj. 21. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

öcsém, én tanultam , hidrológiát, hidraulikát, de ezt meg nem mondom neked,

hogy miért van egy helyen nagyobb és kisebb esőcsepp...:)

2010. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy folyadékcsepp mérete a folyadék viszkozitásától függ. (Pl. ha a csapból csepeg a víz, akkor egyforma méretű cseppek lesznek, mindig akkor cseppen le, ha a csephez elegendő mennyiségű víz összegyűlt.)


Esőnél más a helyzet, ott az esőcseppek úgy keletkeznek, hogy a levegőben lévő pára apró kis szemcséken (úgynevezett kondenzácis magvakon) kicsapódik. (tehát pl. tökéletesen tiszta levegőben nem keletkeznének esőfelhők, hisz nemtud hova kicsapódni a pára)


Amikor ezek a kis víz (vagy jég) cseppek már elég nagyok, akkor leesnek. Így nyílván nem lesznek egyformák, rengeteg dologtól függhet a méretük, ráadásul esés közben is szétválhatnak, vagy épp összeállhatnak egy nagyobb cseppé.

2010. máj. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyszer megkérdeztem egy meteorológus barátomtól, és azt mondta, hogy nincs rá egyszerű válasz. Függ attól, hogy milyen a hőmérséklet, a légmozgás, milyen magasan keletkezett a csepp stb, és nincs rá képlet, amibe csak simán behelyettesítjük a magasságot, hőmérsékletet stb, és kidobja a vízcseppek méretét.
2010. máj. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!