Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A rákos sejteket a szervezet...

A rákos sejteket a szervezet állítja elő?

Figyelt kérdés
Miért nem pusztítja el a szervezet? A szervezet a rák növelésével maga ellen dolgozik? Olyan, mintha a rák külön életere kelne. Hogy van ez?

2017. jún. 17. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet nem állít elő szándékosan rákos sejteket. Akkor keletkeznek, amikor egy egészséges sejt DNS-ében hiba keletkezik. Ez lehet spontán mutáció, vagy történhet ionizáló sugárzás, rákkeltő anyag, vírus stb. hatására. Mivel a rákos sejt DNS-e eltér a szervezet többi sejtjétől, lényegében olyan, mint egy idegen sejt. Az immunrendszernek vannak olyan sejtjei, amik felismerik a rákos sejteket és elpusztítják azokat még azelőtt, hogy osztódni kezdenének. De előfordul, hogy a rákos sejtet az immunrendszer nem tudja elpusztítani, ilyenkor alakul ki rosszindulatú daganat.
2017. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Röviden, a rák forrása az, hogy valamelyik sejtünkben a normális sejtciklust szabályozó gének egyike, vagy akár több is, károsodik, emiatt a sejt osztódása kontrollálatlanná válik.
2017. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát olyan, mint egy idegen test egyébként?
2017. jún. 17. 17:28
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Mivel végső soron függetlenedik az egészséges szövettől, igen. Csak épp mire a szervezeted felismeri idegenként, rendszerint már késő.
2017. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A daganat azt jelenti, hogy van egy kiinduló sejt ami (illetve annak utódai is) korlátlanul osztódnak. Sőt, ha ügyesek, ereket is növesztenek, így van tápláléka is...


A sejt DNS-e gyakran károsodik. Ha a sejt észleli a hibát, akkor nem osztódik amíg ki nem javítja a hibát, vagy ha nem megy, akkor megöli magát a sejt. Viszont ez a rendszer nem 100%-os pontosságú, így keletkeznek a mutáns sejtek.

Ha a mutáció pont ezt az osztódást gátló / hibát kijavító rendszert érinti, akkor korlátlanul osztódik, és daganat keletkezik.


Ha annyira mutáns a sejt, hogy az immunrendszer számára idegen, akkor megtámadhatja, és gyakran győzelmet is arat.

Ezért van az, hogy gyenge immunrendszer esetén (pl. AIDSben) gyakoriak a daganatok.


Áttét akkor képződik, amikor ebből a daganatból egy sejt kiszabadul, és pl. az erek útján elmegy más szervekbe, és ott osztódik. Azokban a sejtekben amik másik sejtekhez vannak kapcsolva létezik egy olyan védekező program, hogy ha nem kapcsolódik más sejthez, akkor a sejt megöli magát. Áttét akkor képződik, ha a mutáció ezt a renszert érinti.

2017. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Annyira bizarr, hogy a rákos sejtet is a te szervezeted képezi és olykor a te szervezeted ellen tud fordulni és legyőzni..


Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 18. 11:44
 7/13 EagleHUN ***** válasza:

Ahhoz hogy egy sejtet rákos sejtnek nevezzünk legalább 2 DNS hibának kell történnie és az sem mindegy hogy milyen része károsodik.

Ha egy sejt DNS-e sérül, akkor megindulhat egy önpusztító mechanizmus azaz a sejt "öngyilkosságot" követ el.

Ha pont ez a rész sérül akkor viszont ez nem következik be.

Folyamatosan keletkeznek ilyen sejtjeink. Ez még önmagában nem okoz gondod.

Az immunrendszernek vannak olyan összetevői amelyek kiszűrik ezeket és elpusztítják.

Néhány viszont megússza és amennyiben ezekben keletkezik még egy hiba ami pl a szaporodására hat ki akkor már baj van. Féktelen szaporodásba kezd az elhalásra képtelen sejt és sok sok ilyet hoz létre.

Egy erős és egészséges immunrendszer ezt is képes észlelni és beavatkozik, legtöbbször sikerrel jár mielőtt nagyobb baj lenne vagy észlelné a beteg hogy mi történt.


Akit mégis "rákos" ként diagnosztizálnak annál még ez sem történt meg. Vagy mert már eleve le van gyengülve az immunrendszere, vagy mert annyi behatás méreg/sugárzás stb érte hogy túl sok ilyen esemény történt és azért nem bírta az immunrendszer.


És itt a mai orvostudomány legnagyobb hibája a khemoterápia.

Még a maradék immunrendszert is szétbombázzák, sőt növelik vele a további rákos sejtek kialakulásának veszélyét.


Ennél még az is jobb ha kivágják, igaz azt sem lehet mindig tökéletesen maradandó károsodás nélkül megtenni, sőt az ilyenkor elszabaduló sejtek máshol megtelepszenek és áttéteket képezhetnek...

2017. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EagleHUN ***** válasza:

Egészséges táplálkozással, mértékletes sportolással életvitellel mindenki meg tudja a saját immunrendszerének egészségét őrizni. Ami ez esetben sokáig meg is fogja védeni.


A lényeg hogy túlzásba ne essünk semmiből és kerüljük az olyasmit mint pl a dohányzás vagy a mértéktelen iszákosság...


Viszont ha már ott tart a dolog hogy kiderül hogy nagy a baj sok jóra nem számíthat már az illető sajnos...

2017. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EagleHUN ***** válasza:

Előző 2 hozzászólásom lényege válasz a kérdésedre:

Nem, nem a szervezetünk állítja elő, annak ellenére hogy saját sejtjeink és a mi energiánkat tápanyagainkat szívják el.

A szervezetünk mindent megtesz hogy megszabaduljon ezektől.

Az adott illető illetve az életkörülményei életvitele viszont felelősek hogy ez végül sikeres lesz -e vagy sem!

2017. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Régebben írtam erről itt: legalább 5 lépcső kell ahhoz, hogy veszélyes legyen a rák. Pl. az is kell, hogy a rákos sejtek olyan anyagokat termeljenek, amelyek serkentik az erek növekedését (amit NORMÁLIS sejtek végeznek, de külön az ő ellátásukra).


A kemoterápia pedig egy hasznos dolog, aminek sajnos ára van... pusztítja a saját sejteket is. De kevésbé, mint a rákos sejteket, és egyelőre még nincs más, BEJÁRATOTT módszer a rák ellen.

2017. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!