Kilátáselmélet alkalmazásairól és predikcióiról milyen cikkek vannak?
A kilátáselmélet az emberi döntéshozatal vizsgálatára és magyarázatára szolgáló elmélet, amelyet Daniel Kahneman és Amos Tversky fejlesztett ki. Az elmélet számos alkalmazása és predikciója került vizsgálat alá és publikálásra a különböző tudományos területeken, például a közgazdaságtanban, a pszichológiában és a döntéselméletben. Az alábbiakban néhány példa található a kilátáselmélet alkalmazására és a témában publikált cikkekre:
"Prospect Theory: An Analysis of Decision Under Risk" - Daniel Kahneman és Amos Tversky (1979) - Ez a cikk bemutatja a kilátáselméletet és annak alapelveit, példákat hozva az emberi döntéshozatal sajátosságaira.
"Loss Aversion in Riskless Choice: A Reference-Dependent Model" - Richard H. Thaler (1980) - Ez a cikk részletesen foglalkozik a veszteségkerülés jelenségével és az emberi döntésekben játszott szerepével a kilátáselmélet kontextusában.
"Anomalies: The Endowment Effect, Loss Aversion, and Status Quo Bias" - Daniel Kahneman, Jack L. Knetsch és Richard H. Thaler (1991) - Ez a cikk elemzi az emberi viselkedésben megfigyelt rendkívüli tulajdonhatósági hatást, amely a kilátáselmélet alapelveivel magyarázható.
"Prospect Theory and Asset Prices" - Nicholas Barberis és Ming Huang (2008) - Ez a cikk a kilátáselmélet alkalmazására összpontosít az eszközárak elemzésében és megpróbálja magyarázni az árak ingadozásait a gazdasági piacokon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!