Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » √cos (x) és √sin...

√cos (x) és √sin (x) függvényeknek létezik-e az addíciós képlete?

Figyelt kérdés
Tehát például keresendő √cos(x+y)=F(√cos(x), √sin(x), √cos(y), √sin(y)) alak, ahol F(a,b,c,d) egy négyváltozós függvény. Ha igen, akkor milyen megoldási módszerek jöhetnek szóba?

#addiciós_képletek
2017. máj. 18. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem azt kérdezed, amit kérdezni szeretnél. Gondolj bele abba, F-re milyen megkötéseid vannak, amiket nem írtál le.
2017. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod a választ, akkor miért reagáltál? A válaszod trollkodásnak hat a számomra. Mint ha azt tételezné a kérdést feltevőtől, hogy nincs tisztában az addíciós képlet fogalmával. Ebben az esetben az F szimmetrikus voltán kívül nem szoktak semmi mást feltételezni. Egy egzisztenciára vonatkozó állítás sokat jelentene. Viszont triviális a következő: (√sin(x))⁴+(√cos(x))⁴=1.
2017. máj. 19. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké, akkor még hülyébb vagy, mint gondoltam. Én kérek elnézést, hogy segíteni próbáltam. Többet nem fordul elő.
2017. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meggondolatlan voltam. A szóban forgó függvénypárosnak létezik ugyan addíciós képlete a ]0, π/2[ intervallumon, de ez nem oldja meg az eredeti problémámat. sq(x)= sign(sin(x))√|sin (x)| illetve cq(x):=sign(cos(x))√|cos (x)|-re kellett volna feltenni ezt a kérdést. Az a hülyézés már magyar szokás a különböző fórumokon? Egyre többet találkozni vele.
2017. máj. 19. 19:38
 5/5 A kérdező kommentje:
x⁴+y⁴=1 görbét vizsgálva kerestem a lehetséges paraméterezéseket. Egyik ötlet szerint ezt √cos(x) és √sin (x) oldaná meg. Ezt a "rossz" gondolatot vittem ide tovább.
2017. máj. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!