Hogy tanuljam meg a periodusos rendszert úgy hogy azt majd használni is tudjam?
Nem szeretném fejből be magolni az egészet, hanem inkább "megérteni" szeretném :) Találtam egy jó oldalt ahol minden elemhez videó is van, de sajnos angolul és még nem elég jó az angolom hogy az ilyen témákat is megértsem :)
Tehát nem csak az elemek neveit szeretném megtanulni, röviditésekel, hanem a főbb tulajdonságaikat, hol található, mire használható, stb :)
Én ezt szoktam használni, az elemek nevére kattintva megnyitja az elemhez tartozó wiki szócikket. Abban van részletes leírás az elemről, így amolyan jól használható online kisokosnak is elmegy.
Köszönöm a válaszokat! :D
Kedves utolsó, Ha elolvastad a kisbetűs részt is, elég egyértelmüen leírtam hogy nem szeretném magolni, hanem megtanulni, megérteni szeretném:) Nem sulira kell megtanulnom, csak a haszontalan időmet szeretném ilyen érdektelen dolgokkal tölteni :) Magyarul, nem kérte senki hogy ezt megtanuljam, hanem én szeretném megtanulni és meg is érteni az egészet :) Tudod, Esti gimi és munka mellet 18 évesen nagyon sok időm van, ezért egyetemi előadásokra is belógok, és minden olyan dolog érdekel ami a tudásomat fejleszti :)
Hozzá tenném, hogy bár még nem tudom pontosan milyen egyetemre szeretnék tovább menni, valószinű nem lesz komolyabb kémiám. Tehát tényleg csak érdekel :)
Szinte minden elemnek van valami érdekes különlegessége. Ez alapján nem nehéz megjegyezni a nagyobb részüket.
Pl. hidrogénben nincs neutron, a szén önmagában milliószor több vegyületet tud alkotni, mint az összes többi elem együttvéve, a vas rendelkezik a legalacsonyabb energiaminimummal, a technécium a legalacsonyabb rendszámú elem, amelyik nem rendelkezik stabil izotóppal, az antimont ha hűtöd, akkor növekedni fog a térfogata és csökkenni a sűrűsége, satöbbi-satöbbi. Érdemes végigolvasgatni az egyes elemeket, tulajdonságaikat, felhasználásukat, szinte mindnél találni valami egyedi jellemző tulajdonságot, ami kiemeli a többi közül.
Oké, elnéztem egy fél mondatodat. :D Te viszont az én lényegi mondanivalómat egyáltalán figyelembe sem vetted. Pedig szerintem ott van a kulcsa a dolognak. De mindegy.
Megjegyezném, hogy érvként nem értelmezhető, hogy mennyi időd van, és mire fordítod.
Látom, elhanyagoltam a topikot... elnézést, az evolúciócáfoló kreacosok hibája!
Elhanyagoltam, mert még senki sem linkelte ezt a gyönyszemet:
Ajánlom, alaposan nézd végig, rengeteg rejtett csodát tartalmaz! :) Kedves válaszolótársaim: ti meg hintsétek az igét: a kémia jó dolog! :)
Na jó, kis ismertető a linkelt oldalhoz:
1, jobb felső sarokban, a "széles" funkcióval megteremthető az a változat, aminek igazából mindenütt helye lenne, csupán helytakarékosságból csonkolunk...
2, "Tulajdonságok" fülön a kiválasztott tulajdonság szerint, a csúszkával lehet érdekes dolgokat csinálni...ppl mgolvasztani, elforralni az elemeket, hőmérséklet szerint, szépen, sorban...
3, "Elektronpályák" fülön pedig szépen kirajzol olyan dolgokat, amiket a tanárok a táblára krétával csak nagyon bénán tudnak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!