Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van gravitáció a Földön?

Miért van gravitáció a Földön?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam , hogy köze van a Holdhoz,tényleg? És ha igen, akkor hogyan?

2017. márc. 12. 09:19
 1/7 anonim válasza:
93%

A Földet körülveszi gravitációs ereje, vagyis tömegvonzása. Ez azt jelenti, hogy azért állunk két lábbal a talajon teljes súlyunkkal, mert a Föld a nagy tömege miatt magához vonz minket. Egyébként ha a Föld nagyobb lenne, a mi súlyunk is tekintélyesebb lenne, mert minél nagyobb tömegű egy égitest, a rajta lévő tárgyaknak annyival nagyobb a súlyuk. A Holdon pihekönnyűek lennénk, mert sokkal kisebb, mint a Föld.Az űrhajósok, ha kikerültek a Föld légköréből és Földkörüli pályára álltak, vagyis elkezdenek keringeni bolygónk körül, a súlytalanság állapotába kerülnek. Ez nem azért van így, mert rájuk már nem hat a Föld gravitációs ereje, hanem azért, mert a keringés röpítő ereje épp kiegyenlíti az űrrepülőre, műholdra ható gravitációs erőt.Nem győzték le a gravitációt az űrhajózás esetében sem, csak egy másik erő épp kiegyenlítette azt. Biztosan láttál már olyan filmet, melyben az űrhajósok lebegtek az űrrepülőben. Ez a súlytalanság állapota.


Olyan állapot, amikor nem érvényesül a testek súlya.

Köze az nyilván van,mivel a holdon is van gravitációs gyorsulás.( 1,6m/s2.) :)

2017. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
80%
Ja és:A gravitáció megszűnése végső soron a ma ismert univerzum pusztulását okozná: nem léteznének többé sem bolygók sem csillagok, csak atomok és molekulák diffúz levese, ami a semmiben sodródna.
2017. márc. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Van egy tippem, hogy mivel keverhetted össze: a földi ár-apály jelenséget a Hold gravitációja okozza.
2017. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
Magának a gravitációnak az okát leíró képletek "nem földi halandónak valók". :)
2017. márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Minden olyan 2 dolog aminek tömege van, vonzza egymást. A vonzó erő nagysága egyenesen arányos a két test tömegével és fordítottan arányos a közöttük levő távolság négyzetével. Ez a kölcsönhatás egyike a (tudomány jelen állása szerinti) 4 alapvető kölcsönhatásnak.


A Földön (és minden más bolygón és égitesten) azért van gravitáció, mert a Föld hatalmas tömegénél fogva húz téged a középpontja felé.


Nem csak a Földön, gyakorlatilag mindenhol van gravitáció, a gravitáció hatótávolsága ugyanis végtelen. Komplett galaxisokat tart össze.


Eggyel modernebb megközelítése a gravitációnak (lásd általános relativitáselmélet), hogy a tömeggel rendelkező testek nem fejtenek ki erőt egymásra, hanem meggörbítik maguk körül a téridőt, és ebben a görbült térben minden test egyenes vonalú mozgást végez.


Lásd még:

[link]

2017. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És ahogy remélem a fentiekből is kiderült, mindennek semmi köze a Holdhoz.
2017. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ha nem lenne, Newton bácsit nem egy alma verte volna fejbe, hanem tökkelütött lett volna, és ez esetben nem találja ki, hogy a Holdat ugyanolyan gravitációs vonzóerő tartja a Föld körüli pályán, mint amilyen erő a testek földre esését okozza.
2017. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!