Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hatása lenne az élővilá...

Milyen hatása lenne az élővilágra, ha kiírtanánk a kígyókat?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt még nem tudjuk pntosan.. de egyes fajok elszaporodnának gondolom, más fajok száma meg lecsökkenne zsákmányállat híján.
2017. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Hát kb ahogy az első írja.

A rágcsálók elszaporodnának és kiennének minket az élelem készleteinkből, ezzel nagy éhinséget okozva az emberiségnek.

A "kígyász" állatok meg kihalnának.


Ha nem is tudjuk teljesen pontosan megjósolni azért elég egyértelmű elképzelésünk van róla.

Mivelhogy hasonló eseménysor már megtörtént, aminek 40 millió emberi áldozata is lett!!!:

[link]


[link]


Csínján a természettel! Én azon felül hogy az ember álltall okozott károkat megpróbálnám helyre állítani (pl erdők visszaültetése) a teljes be nem avatkozás pártján vagyok! Azaz ha csak lehet ne kezdjünk el kiirtani semmit, mert jó vége ilyesminek még soha nem lett!


Van egy másik példa is, egy nagyvárosban kiirtották a kóbor macskákat. Olyan patkányinvázió lett az eredménye, hogy töménytelen pénzt beleöltek a patkányírtásba, majd belátva hogy ez értelmetlen, visszatelepítették a kóbor macskákat. Sajnos nem leltem meg melyik nagyváros volt a világban.

2017. febr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miért kell mindenkinek a macskákat csesztetni?
2017. febr. 10. 16:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!