A Jupitert és holdjait pár órával napfelkelte előtt. A Szaturnusz is hajnalban kel, de talán az már túl közel van a napkeltéhez hogy kivehető legyen a gyűrűje, nem tudom. A Fiastyúk is nagyon szép.
2017. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 Szirty válasza:
Töltsd le a stellarium nevű programot, talán kedvet csinál.
Szerintem kezdésnek a Jupitert érdemes megkeresni.
Könnyű megtalálni és elég látványos.
Éjfél körül jelenik meg, kelet-délkeleti irányban.
2017. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 kockagolyo válasza:
Bolygókból még a Jupiter és a Szaturnunsz látványos, meg a Mars, ha épp közel van. Mivel bolygóból viszonylag kevés van és üstökösből is elég ritka az annyira látványos, ami a laikust megfogná, ezért érdemes inkább a Naprendszeren kívüli dolgokkal foglalkozni. Többféle katalógus létezik, ahol összegyűjtötték a naprendszerünkön túli (mély ég) objektumokat, ebból a legnépszerűbb és leglátványosabb a Messier katalógus. Talán ez a legkisebb is, 110 objektummal. Vannak ennél nagyobbak is, mint az NGC, amelyik már több ezernél tart, de azok között vannak igen nehéz célpontok is. Szerintem érdemes beszerezni a Csillagatlasz kistávcsövekhez című könyvet, vagy valami ahhoz hasonlót. Amikor én kezdtem, akkor még ez nem létezett, így én a Pleione nevű térképen tanultam meg az eget. Van még egy másik jó dolog amit tudok ajánlani, ez pedig a Planiszféra. Ez egy 45-50 fokos szélességi körre tervezett forgatható csillagtérkép. Csillagképek tanulására (ezt lehet távcső nélkül is) szerintem ez jobb. Meg ha még eddig nem történt meg, valamelyik csillagászattal foglalkozó klubhoz/egyesülethez is érdemes csatlakozni. Társaságban minden jobb. :)
2017. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Húha! 2 év alatt nem jutottál el oda, hogy értelmet találj az észlelésekben? Hmmm ...
Esetleg tudom javasolni Neked még az előzőekben korábban felsoroltakon kívül az MCSE hivatalos lapját a "Meteor"-t. Ebben a csillagászat legújabb hírei, vívmányai mellett a adott hónap jelenségeit felsorolva, valamint a hazai amatőrök észleléseit találhatod meg rendszerezve. Nagyon hasznos, és ötletadó is lehet! Jelenleg az éves díja 8000 Ft. Ezért kapsz egy évkönyvet, és havonta (a 6. és 7. hónapot összevonva) egy-egy folyóiratot. Szerintem bőven megéri!
maci
2020. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 A kérdező kommentje:
De igen, természetesen nagyon élvezem a távcső adta lehetőségeket, valójában csak keresőbarátabbá akartam tenni a kérdést. Már kb minden lehetséges bolygót megnéztem, kettőscsillagot meg az Orionködöt is. Sajnálom, hogy egyenlőre nem tudtam jobban beleásni magam, de a lehetőség megvan és nyaranta vagy akár télen is jól esik eltölteni mellette egy órácskát. A az újság ismerősen cseng, köszi a tippeket!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!