Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy ismerősömnek szikrázik a...

Egy ismerősömnek szikrázik a teste, úgy mint mikor az akksi sarut rakja vissza valaki, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem kicsit, hogy alig észrevehető, hanem nagy szikrákat dob a teste.Az ujjain koncentrálódik ez a képesség.

Nemrég fedezte fel magán, de elég bámulatos.

Kell valami fém, a kezébe, és akkor áthúz az újjából a szikra, de még a hangja is nagy, mikor szikrázik, és kisül.

Kipróbáltuk, hogy az öngyújtónak nem adott szikrát, csak engedte a gázt, és betudta gyújtani.

A háziorvosnál is volt már, aki szintén megnézte ezt a mutatványt, megvakarta a fejét párszor, majd annyit mondott neki, EJJHAAAA!Ilyet még én sem láttam.

De ezen kívül semmi.

Most nem mer az illető benzinkút közelébe menni, mert ott elvileg nem szabad nyílt tüzet használni.

Aztán a neten kutakodtam én is meg ő is, és találtunk egy csomó ilyen esetet, mikor valakinek a teste így működött.

A testben lévő ásványi sók ionjainak a töltése változik meg valamitől, és ez okozza, elvileg.

Szerintetek mi okozza az ilyen jelenséget, meg lehet ezt természettudományos szemszögből válaszolni?



2017. jan. 10. 16:42
 1/3 spectator ***** válasza:
100%
Az egyik ok lehet, hogy "nincs leföldelve", valamilyen műanyag, (mű-textil) szőnyegen/padlón áll, és ha még gyapjú öltözet is van rajta, akkor könnyen előfordulhat ilyesmi.
2017. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meztelenül is szikrázik?

Mert amúgy van ilyen ember, de itt inkább a ruha teszi az embert :-)

2017. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

A méretes szikrákhoz kemény kilovoltok kellenek, az emberi test bioáramai nem ekkora feszültségeken dolgoznak.

Tényleg valószínűbb, hogy szárazabb bőr, nagyobb testi belső ellenállás miatt a ruházata révén erősebben fel tud töltődni, mint az átlagember, minthogy a teste "termelné" ezt a feszültséget.

2017. jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!