Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kopolimerek és Polimer Blendek...

Kopolimerek és Polimer Blendek között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem hogy lehet egy kopolimer kétfázisú, és hogy lehet egy polimer blend egyfázisú. Valaki tisztába tudná tisztázni a két fogalmat?

#BME #polimer #fázis #kopolimer
2017. jan. 8. 23:56
 1/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
84%

kopolimer:

Két monomer vagy monomer és polimer rekciójával kialakított polimer (ojtott kopolimer). pl: abs (akrilnitril poli-butadién sztirol kopolimer) az alkotók kémiai kötésben vannak.


polimer blend: polimer(ek) és töltőanyagok keverékéből előállított polimer rendszer. a komponensek kezdetben fizikailag is elkülönült fázisban vannak. Esetlegesen térhálósító reagensek a különféle fázisok közt kémiai kötést hoznak létre, a gyártás egy fázisában reaktív keverés mellett (gyúrókamra, belső keverő)

ugyanígy blendnek nevezik két polimer keverékével és annak kémiai reakciójával készített polimer keveréket.

Lényegi különbség a kopolimerhez képest, hogy itt nincs monomer.

pl:különféle gumitermékek, de töltött polimer rendszerek, stb


A kopolimer azért kétfázisú mert ott ugyan van kristályos fázis, viszont a kristályos fázis mellett mindíg van jelen amorf fázis (a láncok öszehajtogatódása miatt a kristályos fázis szélén mindíg van amorf hányad).


A blend szerintem nem egyfázisú, ott aztán minden van: nagyrugalmas anyag, amorf fázisban, töltőanyag, meg ilyesmik.

2017. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segített a válaszod. Az egyfázisú blendet az angol wikipédia "miscible" kategóriája miatt kérdeztem, ott a másik két kategória világos. Lehet hogy amorf-amorf keveréket takar, így a blend is teljesen amorf lesz? Illetve olyan blend létezik mikor ugyanolyan polimereket keverünk össze, csak különböző molekulatömeggel, pl PE-PE? Mi értelme egy ilyen Blendnek?
2017. jan. 9. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy különböző molekulatömegűeket kevernek. Ekkor a termék a kisebb tömegűtől rugalmasságot, a nagyobb tömegűtől szilárdságot kap. Lakkoknál szoktak ilyet csinálni például.
2017. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!