Ez bizonyítja a lamarckizmus helyességét?
A szerzett tulajdonságok is örökölhetők,erre a neandervölgyi ember a bizonyíték.
A neandervölgyi jórészt vadászatból tartotta fenn magát,ezért a testfelépítése robusztusabb és nehezebb a ma élő emberénél.
Mellesleg itt jön a csavar. A neandervölgyieknek már gyermekkorban(2-6 év) vastagabb volt a csontozata és szélesebb a válla,ezt a csontleletek is bizonyítják,pedig a neandervölgyiek csak 17-20 éves koruktól kezdtek el vadászni,tehát a vadász-életmódhoz való alkalmazkodást támasztja alá.
Igen,mindig a legerősebb éli túl,de a neandervölgyinek és elődének,a heidelberginek is jobb volt a fizikuma,mint a ma élő embernek vagy a homo erectusnak,igaz,mi kevesebbet vadásztunk,de ennek ellenére ugyanúgy szelektálódtunk.
Ez bizonyítja,hogy a vadász-életmód elősegítette az erős testalkatot a szerzett tulajdonságok révén.
A lamarckizmus hamisságát ilyen viszonylatban nem nagyon lehet megfogni, hiszen sokezer év alatt az evolúció szelekcióval is létrehozhatja azt a tulajdonságot, ami lamarcki szemszögből szerzettnek tűnhet, elég nehéz ilyen esetben egyértelműen evolúciós eredményeket kiemelni a lamarcki öröklődés gyanújából.
Ha a lamarckizmus működne, akkor a szelekciós hatások változásainál sokkal gyorsabb és nagyobb mértékű változásoknak kéne megjelennie, egyértelműen egyedek élete folyamán szerzett tulajdonságokra.
Jelen esetben szerintem a leghalványabb mértékben sem kerülhet gyanúba a lamarcki öröklődés. Annak felvetése szerintem az ok és okozat felcserélődése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!