Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem léteznek a világegye...

Miért nem léteznek a világegyetemben zöld színű csillagok?

Figyelt kérdés
Vörös óriásról, sárga törpéről valamint kék csillagokról sokat hallani. Rákérdeztem a fizikatanáromat, hogy vannak e zöld csillagok, és ő azt mondta, hogy nem valószínű, mert valamit olvasott régen, hogy miért nincsenek. Csak nem tudta megmondani.

2017. jan. 4. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2017. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az égen már láttam párszor
2017. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy zöld?

Amit az emberi szem zöldnek lát?

Ha úgy vesszük a Nap is zöld, ugyanis a zöld tartományban sugároz a legerősebben.

Egyébként a fekete-test sugárzásának látható színe meghatározható a hőmérséklet függvényében. [link]

az ábrán látható, hogy zöldnek nem látszik egy hőmérsékleten sem.


[link]

2017. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szín egy bizonyos hullámhosszú sugárzás, amit a szem ilyennek érzékel. A sugárzáshoz energia tartozik, mégpedig a hullámhossz függvényében. Ez az energia (mondjuk) egy égitestből az ott zajló termonukleáris folyamatok alapján a fizika törvényei szerint sugárzódik ki. Nincs olyan folyamat, aminek a kisugárzott energiája a föld légkörén átjutva a szemünkben a zöld szín érzetét kelti. Egyébként a napunk bizonyos körülmények között valóban zöldnek látszik. Csak azt nem tudom, hogy ez nem optikai csalódás-e, ami amiatt jön létre, hogy a napba nézni nem lehet szemkárosodás nélkül. Erősen összeszorított pupillák esetén meg már más hatások is érvényesülnek.
2017. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat És ibolya vagy indigókék színű csillagok sem léteznek?
2017. jan. 5. 16:18
 6/6 Hominida ***** válasza:

A csillagok fénysugárzása nem elég szűk spektrumú ahhoz, hogy határozott színt lássunk belőle. Olyan biztosan van, hogy egy kicsit zöldes színű csillag, de közvetlen viszonyítási alap nélkül ez valószínűleg érzékelhetetlen. Egy RGB:250,255,250 színű pontról senki nem mondaná meg, hogy zöld.


A vörös óriás azért tud viszonylag vörös lenni, mert az feltehetőleg infrában sugároz a legerősebben, és az azt közrefogó sugárzási tartomány széle beesik az általunk látható színek tartományába úgy, hogy a vörös szín láthatóan erősebb a zöldnél és a kéknél.


Ilyen alapon kékes színű csillagoknak is kell lenniük, de a kék fény a vörösnél jobban szóródik a légkörben, ezért a kék csillagokat viszonylag halványabban láthatjuk. De a számukat a vöröseltolódás is csökkenti, és elképzelhető, hogy a csillagoknak egy kisebb része sugároz ultraibolya hőmérsékleten.

2017. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!