Elméletben lehetséges? (fizika, elmélet)
Az erőhatás az max fénysebességgel tud haladni a gravitációs erő is erő ezért azis csak fénysebbel tud haladni.
tehát ha !!tudnánk!!
fénysebességnél egy picit is gyorsabban menni akor az erőhatás nem érné utol azt a testet ami olyan gyors akkor a gravitációs erő sem!! akkor elkezdene lebegni és elszálni!
kérlek elmondanátok erről a véleményeteket.
hát olyanra mint ami a földön is van
ami húz magafelé
Kíméld meg magad és minket a gondolkodástól légyoly'kedves.
Totális zagyvaság, baromság.
Hát ez elég nagy h.lyeség :D
Egy madárnak sem kell a fénynél gyorsabban haladnia, hogy legyőzze a gravitációs erőt.
De fénysebességnél mi a tököm húzna maga felé? :D
A pillanat törtrésze alatt elhagysz minden gravitáló tömeget. Gondold el, a földtől a holdig ~1 mp alatt érnél, 3 perc múlva meg elhagynád a marsot is. Milyen gravitációs mező tudna érinteni téged ilyen sebességgel?
Az eredeti kérdésre nem tudok felelni (fényél nagyobb sebességgel közlekedő részecskékre hogy hat a gravitáció). Talán a tachyon-ok címszó alatt van erről valami a neten. Mindenesetre nem értek az általános relativitáselmélethez (sőt, semmihez sem, ami Newton után volt), ezért az eredeti kérdésre nem merek felelni.
Megpróbálok egy egyszerűbb témát érinteni: hogyan terjednek a gravitációs hatások a térben, és mi lehet a helyzet a fotonokkal.
Itt láttam néhány szemléletes videójelenetet:
http://www.youtube.com/watch?v=0rocNtnD-yI
3:40 --- ...
és
4:20 --- ...
és még főleg
7:23 --- ...
Ezek alapján a választ egyelőre így képzelem el (fotonra), persze tévedhetek is:
Ha kilőnék egy fotont, és aztán a foton elindulása után egy kis idővel a semmiből hirtelen elővarázsolnék egy fekete lyukat (vagy egyáltalán bármiféle nagyobb tömeget), akkor azt a foton már ,,sohasem venné észre''. Még akkor sem, hogyha az a nagy tömeg egyébként képes lenne változást létrehozni a foton pályájában, hullámhosszában. Mert immár ,,nem éri utol'' a gravitációs hatás.
Persze, a semmiből nem lehet csak úgy tömegeket elővarázsolni. Mindnesetre úgy képzelem, hogy a gravitációs hatás a megfelelő késleltetéssel ér el a tér egyes pontjaiba.
Szóval szerintem a fotonra hat a gravitáció, csak nem a ,,mostani'', hanem rendre a megfelelő ,,korábbi'' hatás éri el. Vagyis: ha egy űrállomásról kilövök egy fotont, akkor arra azért hat a Föld gravitációja, mert a Föld nem a kilövés pillanatától kezdve létezik, hanem már létezett azelőtt is. Tehát a fotonra a Föld valamelyik korábbi állapota szerint hat a gravitáció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!