Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lesz a Föld és a többi...

Mi lesz a Föld és a többi bolygó sorsa, ha a Nap vörös óriás lesz?

Figyelt kérdés
A legtöbben azt mondják, hogy bekebelezi a Földet, de én hallottam azt az elméletet is, hogy akkor a napszél elfújja a bolygókat távolabbi pályára, meg akkor kisebb lesz a gravitációja is,nem?pont a vesztett tömege miatt. Sőt, még azt is olvastam egyszer, hogy addigra a galaxisunk össze fog ütközni az Androméda-galaxissal.
2010. ápr. 26. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

éb meg azt olvastam, hogy a mikulás hozza az ajándékot és a húsvéti nyúl a tojást

de sajnos felébredtem és rájöttem, hogy az emberek annyi zagyvaságot hordanak össze, hogy az már fáj

2010. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Közelebb lesz, tehát jobban hatnak egymásra majd, bekebelezni. A galaxis crash ilyen kis léptékben meg nem vehető észre. Nem a nyúl meg a mikulás? Nem valószínű hogy érted mit kérdeztek ha most jöttél ezekre rá...Főleg ha a két kicsi kezed nem elég hogy megszámold hány éves vagy.
2010. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

valószínűleg mire ez bekövetkezik az emberiség már régen ki lesz pusztulva úgyhogy nemtökmind1?:D

am ha vörös óriás lesz akkor a naprendszer megsül, aztán egybeolvad a nappal elméletileg

2010. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2 és fél év múlva úgyis megtudjuk.
2010. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én azt olvastam, hogy a nyúl hozza a mikulást...
2010. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudományos magyarázatot szerettem volna, de ha ennyire vicces a kérdés, akkor legközelebb felteszem a vicc kategóriába. Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.
2010. ápr. 26. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Mire vörös óriás lesz a nap addigra az ember eltűnik a bolygóról. (Ha netán még van ember)... akkor költözni kell az akkor itt élőknek egy szomszédos naprendszer lakható bolygójára.

Az Androméda-köddel való ütközés se ma lesz(2 milliárd év múlva),de az nem is ütközés lesz hanem átfedés,azaz a 2 galaxis gyakorlatilag összekeveredik mint valami 2 szúnyograj (csak még sokkal hígabban elosztva),és igen kicsi az esély a konkrét csillag ütközéseknek,a belül lévő óriási távolságok miatt. A káosznak legfeljebb csak a gravitációs terek összevissza "rángatósdival" járó aszteroida felbolydulását tartom,és az ebből fakadó potenciális veszélyt tartom.

De erre ott van Bruce Willis és csapata :D ha-ha (Armaggedon)

2010. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
konkrét részt kiemelve: galaxisütközéseknél egyáltalán nem kell csillagok összeütközéséről beszélni, ha a Nap gravitációs körzetén belül(2fényév) egy szuperóriás csillag halad el, az éppen elég lesz a garavitációs egyensúly felborulásához.
2010. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!