Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A multban is elofordult, hogy...

A multban is elofordult, hogy huzamosabb ideig voltak enyhe telek? Globalis felmelegedes, vagy csak egy allapot ami most van?

Figyelt kérdés
Erdekelne,hogy anno(ezalatt akar 100-200-300evet is erthetunk) szinten volt e ilyen,hogy kitolodtak az evszakok. Ezalatt ertem az enyhe telet hideg tavaszt stb.
2016. okt. 20. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Volt olyan időszak a földtörténeti korbam, mikor az egész bolygón csak hó és jég volt. Máskor meg trópusi éghajlat volt még a pólusokon is. Az éghajlat nem egy fix valami, hanem folyton változik.
2016. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem. 100-200-300 éven belül nem volt ilyen huzamosabb ideig! Ez a jelenlegi a globális felmelegedésnek tudható be. De nem is baj, nem tudod, hogy mennyit spórol az ország az ilyen enyhébb teleken! nem kell úgy fűteni, nem kell annyit sózni az utakat, nincs annyi karambol... Hátrány, hogy több a baci, és hogy sok gyereknek kevésbé élvezetes így a tél. Mit ne mondjak, ezek a hátrányok annyira csekélyek, hogy ameddig tényleg nem lesz elviselhetetlen a nyár, addig melegedjen is csak az idő, nem szeretem amúgy sem a fagyokat! Én ilyen jóidőpárti vagyok, ez van, de megértem azokat, akik szeretik a hideg havas időt, mert én is voltam gyerek!
2016. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja igen, hátrány még, hogy sok lesz a büdösbence. :) Vigyázzatok, ha éjszaka van egy a plafonon, akkor aludjatok hason, mert nem kell, hogy a szátokba pottyanjon egy! Nem is tudom mi lesz, ha jövőre ennél is jobban robbanásszerűen elszaporodnak.
2016. okt. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Máskor is volt ilyen, ez természetes csak emberi léptekkel zavaró de valóban volt hólabda Föld is meg ennél seokkal melegebb is. Mondjuk trópusi éghajlat sosem lehetett a sarkoknal, ez nettó hülyeség, de a globális átlag hőmérséklet volt ennél sokkal nagyobb is. De csak az a tény h jelenleg is egy eljegesedes interglaciálisában vagyunk arra enged következtetni, hogy volt ennél sokkal melegebb, amit nem is hívnak eljegesedesnek vagy jégkorszaknak...


[link]

2016. okt. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dellfil ***** válasza:
51%

Szemezgess ezek közt, és a kérdésed egy részére kapsz egy - kissé indirekt - választ.

[link]

Vagy más...

"A bortermelés egészen az 1350-es évekig virult, ám akkor a Golf-áram és vele az időjárás irányt változtatott, emiatt pedig a szőlészet hanyatlásnak indult, amihez nyilván hozzájárultak a lakosságot megtizedelő járványok is."

Idézet ebből:

[link]

És:

"A 9. századtól Európa-szerte ismét melegebbre fordult az idő. Ez a „klímaoptimum” a mainál mintegy 1°C-kal magasabb átlaghőmérséklettel, s ami ennél is fontosabb, a korábbinál jelentősebb mennyiségű csapadékkal járt. A jégbe zárt korabeli levegő kémiai elemzése, régészeti és levéltári adatok alapján a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy Észak-Európában a 8. század végétől a 12. század végéig mind a levegő, mind a tengervíz hőmérséklete 3-4 fokkal magasabb volt a mainál. Ez tette lehetővé a viking kirajzást, előbb Izland, majd Grönland, később pedig az észak-amerikai kolónia, Vinland benépesítését, az Északi-tenger felfedezését egészen a Spitzbergákig és Novaja Zemljáig."

Ebből:

[link]

Stb... Ha kutakodsz, találhatsz még a régmúltban történt felmelegedő időszakokról is információkat. (Igaz, ezek manapság nem túl publikusak... :DDD)

Amint látod a múltban sem volt, - mint ahogy soha sem lesz - állandó a klíma. :)


dellfil

2016. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))
2016. okt. 21. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nettó hülyeség, okostóbi, hanem földtörténeti esemény, hogy a pólusokon is trópusi éghajlat volt.
2016. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne hülyeség...

a trópusi terület definiciobol fakadóan csak a Rák- es a Baktérítő közötti felület, ahol a Nap delelhet zenitben.. földtudományi diplomám van, ha próbálsz kijavítani legalább egy forrással támaszd mar alá a hülyeséged, hogy ne 1 másodperc legyen téged cáfolni...

2016. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!