A fekete lyuk lehetséges, hogy egy átjáró egy másik univerzumba?
@30: JAVÍTÁS:
"Most vegyük azt, hogy van töltése a fekete lyuknak, de nem forog. Az ilyen fekete lyukaknak nincs ergoszférájuk, fogalmam sincs, de kettő darab (!) eseményhorizontjuk van."
A fogalmam sincs után kimaradt pár szó. Azt akartam írni, hogy fogalmam sincs, hogyan néz ki a szingularitás az ő esetükben, de valamiért lemaradt...
@32: én is úgy gondolom, lesz megoldás, de nem vagyok benne biztos, hogy ez az elkövetkezendő 30-40 évben megszületik. Mind az elméleti, mind a gyakorlati nehézségek óriásiak. De meglátjuk...
Ha nehezen érthető, amit írok, nyugodtan kérdezz vissza bármikor, szívesen megpróbálom újra leírni valahogy máshogy, érthetőbben :)
Én iszonyat sokat várok a grav.hullám kutatástól.
többek köztz ezekre a kérdésekre is ott lehet a válasz, legalább részben.
Azt hiszem, ha a gravitációra tiszta lesz a mi miért hogyan, akkor már nem olyan nagy ugrás az antigravitáció, a gravitációs hajtás stb. Qrvára szeretném megérni.
@34: az a gond, hogy a gravitációs hullámok - legalábbis még beláthatatlanul sok ideig - a nagy léptékek viselkedésének tanulmányozására jók, de a kérdőjelek pont a gravitáció nagyon kis léptékű viselkedésében vannak - olyan kis léptékben, ahol a kvantumos jelenségek jelentőssé válnak. Ilyen léptékű vizsgálódásra még hatalmas iramú fejlődést feltételezve is nem évtizedek, de legalább egy évszázad, mire felhasználhatjuk a gravitációs hullámokat.
A gravitációs hullámok kutatása sok mindenben nagyon sokat segíthet nekünk, de ezek közé pont nem tartozik a kvantumgravitációs elmélet megalkotása, meg a gravitációs szingularitások matematikai feloldása.
Ki van zárva hogy a fekete lyuk átjáró lenne egy másik dimenzióba vagy univerzumba.
Az ami téged inspirálhat az a tér formálása.
"Ha autókat ütköztetünk nagy elánnal, akkornis leginkább euro-ncap besorolásokat, meg csillagokat remélünk (meg a tervezett gyűrődési zónákra vonatkozó ismereteink növekedését), nem azt, hogy tanulmányozhatjuk az alagút-effektust"
Nem is ez a dolog lényege, hanem hogy pl. az alagút-effektussal meg tudjuk magyarázni, hogy a fém miért hajlik úgy, ahogy. (Bár sántít példa, mielőtt valaki szó szerint veszi.) Kísérletekkel tapasztalati úton állíthatunk fel elméleteket, amiket igazolhatunk is, de a miértekre ezek nem mindig adnak választ.
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!