Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A déli/mediterrán emberek...

A déli/mediterrán emberek miért szőrösebbek jóval?

Figyelt kérdés

Az európaiak többsége és a négerek nem rendelkeznek erős szőrzettel, persze tudom, hogy embere válogatja, de nem ez az átlag.

Ehhez képest a törökök, vagy az arabok eléggé szőrösek, az arabok között megszokott az, hogy valakinek már 16 évesen teljes szakálla van.

Csecseneknél is láttam ilyet meg a perzsáknál is, míg pl a grúzokra vagy az örményekre nemigazán jellemző, de az azeriekre már igen.


Miért van az, hogy a déli/mediterrán/közel-keleti emberek jóval szőrösebbek mint egy néger vagy egy európai? Miért van nekik ennyire erős és feketés szőrzetük?

Még a görögök sem ennyire szőrösek, meg a spanyolok se azért.

De a törökök meg arabok már nagyon. Miért alakult ez ki?



2016. júl. 26. 13:04
 1/4 bongolo ***** válasza:
93%

Nem tudom, de ebből a wikipédia cikkből úgy látom, okos antropológusok is inkább csak ott tartanak, hogy a jelenségeket leírják, nem pedig az okokat ismerik:

[link]

2016. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
80%
Én magyarként vagyok olyan szőrös mint egy arab sajna🤣
2021. febr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Máshogy mondva, gyakorlatilag furán hangzik, de valamiért a muszlimok szőrösebbek. Bár van kivétel, pl Indonézia a legnagyobb iszlám ország a villágon, és nem annyira szőrösek.
2021. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Több napfény, magasabb tesztoszteronszint, több testszőrzet?


Ennek valamicskét ellentmond az, hogy a fekete afrikaiak nem túl szőrösek, bár ennek más evolúciós okai is lehetnek.

2021. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!