Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A baba állatok, emberek miért...

A baba állatok, emberek miért olyan aranyosak?

Figyelt kérdés

vagy igazából nem azok, csak mi látjuk olyannak őket?

Azt váltják ki hogy gondoskodjanak róluk.

Jellemző a nagy szem,fej, aranyos hang, sírás, esetlenség, ártatlan tekintet.

Ha meglátnék egy síró kismacskát az út szélén nem hagynám ott bármennyire is utálom a macskákat.


2016. júl. 10. 14:59
 1/5 Vree ***** válasza:
96%
Ösztön. A természet arra ösztönöz, hogy a nagy fejő, nagy szemű gnómokat szeresd, és ezáltal gondoskodj mind a saját, mind mások gyerekeiről.
2016. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért amit te is írsz az utolsó mondatodban. Egy baba vagy egy fiatal kisállat külseje és esetlensége pont azt a gondoskodó ösztönt váltja ki egy felnőtt emberből vagy állatból, amire nekik szükségük van.
2016. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
100%

^Hogy az ember miért terjeszti ezt ki más fajok kicsinyeire is, arra szerintem csak annyi a magyarázat, hogy az, hogy általánosságban szeretjük a nagy szemhez képest való nagy szemet stb. véletlenül illik rájuk is; illetve hogy nekünk végeredményben hasznunkra vált ez a hajlam, mert oda vezetett, hogy most van egy csomó háziasított állatunk.


A nem-gerinces állatok kicsinyeit (rovarok, pondrók stb.) változatlanul képesek vagyunk utálni.


Még egy dolog: sok állatot "cukinak" találunk felnőttként is, mert érett korukban is a nekünk gyerekeket idéző testarányokat viselnek. (nyuszika, hörcsögke, stb.)


Még egy érdekesség, a biológia "neoténia" [link] néven ismeri azt a jelenséget, amikor egy fajnál megszűnik a felnőtt korba lépés, mert a gyerekkorú test nagyobb előnyöket kínál. Vannak, akik azt állítják, hogy a kutya és a farkas között is valami ilyesmi kiválasztüdás zajlott le (a kutya lényegében örökös gyerekkorban ragadt farkas), pont amiatt, hogy az ember gondoskodó hajlamát minél inkább előnyére fordítsa.

2016. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy az ember miért terjeszti ezt ki más fajok kicsinyeire is, arra szerintem csak annyi a magyarázat, hogy az, hogy általánosságban szeretjük a nagy szemhez képest való nagy szemet stb. véletlenül illik rájuk is; illetve hogy nekünk végeredményben hasznunkra vált ez a hajlam, mert oda vezetett, hogy most van egy csomó háziasított állatunk. "

Nem csak az emberekre jellemző, háziállatok körében rendszeresen megfigyelt jelenség ez. Én speciel tanyasi környezetben nőttem fel, sok állattal, és volt hogy több macska közösen osztozott az almon, sőt, olyan is amikor elpusztult egy anyamacska, de egy pincsianyuka aki szintén nemrég ellett, magához vette a kiscicákat, és etette, felnevelte őket mint a sajátjait.

Vagy nemrég olvastam egy hírt ahol mókusokat vett az alomba egy macsek:

[link]

2016. júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abban is van valami, amit az előző írt. Ha az emlősökben benne van az ösztön, hogy ha kapacitásuk engedi, más fajba tartozó emlősök kicsinyeit is felneveljék, akkor ezzel képeznek egy biológiai "szociális hálót", minden faj előnyére. A fajon belül is ezért nevelik egymás kicsinyeit: az egész faj sikeréért.
2016. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!