Ha mindent kivesznek a Föld belsejéből (olaj, földgáz. Stb) akkor nem fog egyszer beomlani a francba?
De, ezért alkalmazzák a párnagáz módszert, van egy bizonyos, minimális mennyiségű gáz, amit bent kell hagyni a megfelelő nyomás érdekében, hogy ne következhessen be ilyen baleset, sőt ezeket gáztározónak is használják (igen, visszateszik a gázt és ott tárolják). Egyébként a kéreg kb 50km vastag míg egy ilyen fúrás pár ezer m mély, itthon 6000m-nél nincs is mélyebb fúrás ha jól tudom, szóval nem kell befúrni a kéreg alá.
De szoktak ezzel állítólagos problémák lenni:
De jártunk már így is:
kőolajnál és földgáznál nem.
ezek ugyanis nem üregekben, hanem porózus kőzetekben vannak (pl. homokkő) a homokkő pedig olyan 2-3000 méteres mélységben a felette lévő kőzetek súlya miatt már teljesen tömörödik, azaz, ha kiszeded a pórusokban lévő folyadékot/gázt sem tud összébb nyomódni. (elvileg igen, de csak a szemcsék töredezésével, azonban a kvarc az egyik legkeményebb anyag)
egyéb bányászatnál pl. szén, só, urán stb. elvileg lehetséges
Csak a földkéreg legtetejét kapargatjuk. Néhány km mélyen és az egész földhöz pláne, de még az egész földkéreghez képest is elenyésző anyagmennyiségeket emelünk ki. Hiába millió tonnákról van szó ez a földnek semmi!
Néhány bányánál vízkiemelésnél stb gyakran föl szokott lépni felszínsüllyedés ritkán beszakadás is!
Például Tatabánya óvárost az alábányászás és süllyedés miatt dózerolták el! Igen egy egész városrészt! Itt Magyarországon!
De attól nem kell félned hogy egyszer "beomlik az egész a francba".
Mert a földkéreg alatt a földköpeny van nem a franc! XD
Meg nem is tudunk belőle semmit kitermelni mert nagy viszkozitású forró nagynyomású olvadék!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!