Így más előjelű töltés okozza taszítást?
Nem egészen értem.
Az elektroszkóp csak töltött testek esetén jelez. Ha közelítesz egy töltött testet az elektroszkóphoz, akkor a töltésmegoszlás miatt fog jelezni, ilyenkor, ha a töltött testet elviszed a közeléből visszaáll alapállapotba, mert a töltések újra eloszlanak.
Ha neki is érinted, akkor az elektroszkóp töltést kap, ezért jelez, ilyenkor, ha elviszed, akkor az elektroszkóp továbbra is töltött marad, továbbra is jelez, mert több pozitív vagy negatív töltés van, melyek nem tudnak eltávozni (illetve szép lassan igen).
Az elektroszkópnak mindegy, hogy pozitív vagy negatív, mindkét esetben jelez.
Ha nem egészen erre gondoltál, amit írtam, akkor egy kicsit átfogalmaznád?
köszönöm az válaszodat:)
Akkor leírom részletesebben:
Igen,értem hogy az elektroszkóp a töltés minőségétől függetlenül,kizárólag a töltés nagyságától függően kitér,jelez. Arra gondoltam hogy amikor egy testet közelítünk a elektroszkópnak ahhoz a részéhez ahol a töltéseket kell felvinni akkor ugye a töltés megosztás miatt ez a rész a megosztó testtel ellentétes töltésű lesz,és az átellenes oldalon pedig az influenciát létrehozó testtel egynemű töltések,és ilyenkor ugye az utóbbi töltések miatt jelez az elektroszkóp(ha a hagyományos felépítésű elektroszkópot nézzük).Amikor viszont hozzáérintjük akkor az elektroszkóp a testtel megegyező töltésű lesz és a taszítás miatt is jelez az elektroszkóp.Tehát úgy értem hogyha az elektroszkóppal meg lehetne különböztetni a két töltést akkor a két esetben(hozzáérintés,közelítés)ellenkező irányba térne ki a mutató,de azonos mértékben.Remélem most már sikerült érthetően leírnom:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!