Kémikusok, biokémikusok milyen hatással van az élő szervezetre a fluor és fluorid?
Ha minden igaz van szerves meg szervetlen is.
Melyikkel találkozunk többször?
Melyik van a csapvízben,a fogkrémben,az ásványvízben.
Lehet valamivel közömbösíteni vagy semlegesíteni ?
Mennyire veszélyes? Esetleg ártalmatlan?
Nagyon nem vagyok képben!
A wikipediat sem ismered? Google sem a baratod? Nekem igen, nezd csak mit dobott ki ELSO TALALATKENT???
A fluor az elemi fluor. Azzal te nem fogsz találkozni soha.
A fluorid van vegyületben. Hogy milyen a hatása az attól függ, hogy mi a vegyület.
A fluor az egy gáz, F2 a képlete, és megeszi az üveget is. Meglehetősen veszélyes. Ha valaki fluorról beszél, az valószínűleg fluoridra gondol, kivéve ha egy speciális vegyi üzemben vagy laborban dolgozik. A fluorid az F- ion, ez van pl. a fogkrémben. Gátolja a fogak károsodását, és nem mérgező. Persze van fluoridmérgezés, ha mondjuk folyamatosan fogkrémet eszel. Ahogy van sómérgezés is ha megeszel egy tonna sót. Nem különösebben mérgező. Eszerint a forrás szerint kb. 70 liter fluorozott vizet kellene meginnod hogy 50% eséllyel meghalj tőle: [link]
Természetesen csak olyan mennyiségben tartalmazhat a fogkrém fluort, hogy az ne legyen veszélyes. A gyermekfogkrémekben pedig még kevesebb van, mert ott nagyobb az esélye hogy a gyerek túl sokat nyel belőle. Olyan nincs hogy szerves fluor vagy fluorid. Semmilyen vegyületből nincs külön szerves meg szervetlen, aki ilyet mond az nem tudja miről beszél. Olyan van, hogy szerves vegyület ami tartalmaz fluort is. Ez pedig akármilyen lehet, nem a fluor a meghatározó benne. A csapvízben nincs fluorid, vagy csak a természetes szennyezés. Máshol, pl. az USA-ban tesznek bele, hogy védjék a fogakat. Természetesen ott is az egészségügyi határ alatt, ők sem teljesen hülyék.
Arról sokat hallani,hogy káros az egészségre.
Na de miért nem káros a fogkrémben?
Így van ahogy 5-ös mondja.
Minden a koncentrációtól és a mértéktől függ, hogy káros-e vagy sem.
Példának okáért az összes gyógyszerünk mérgező. Sőt még a gyógynövények nagy része is. Csak kellő mennyiségben fogyasztva válnak mérgezővé.
Sőt az alkohol önmaga méreg. A becsípés, berúgás már bizonyos fázisai/tünetei az alkohol mérgezésnek. De csak akkor kezelik amikor súlyossá válik.
Mégis majdnem mindenki szokta magát így mérgezni, ráadásul szándékosan. :)
És ebből is látszik hogy mennyire kificamodott korban élünk. Itt egy kitalált példa:
Hétvégén jól berúg valaki, majd hétköznap elkiáltja magát amikor a boltban vásárol, hogy jajj ebben aszpartam van, ezért nem veszem meg, miközben nagyokat szív a cigarettájából. És közben azt sem tudja hogy nem is az aszpartam a rákkeltő/mérgező/káros hanem a fenil anilin ami a gyártás során keletkezik és benne is marad a termékben.
Szerintem ez szánalmas és ironikus is egyszerre...
De hát ilyenek az emberek.
Én sem értek hozzá,mert se kémikus,se gyógyszerész,se orvos nem vagyok.
Akkor túl van lihegve ez a fluorid dolog?
Fogmosás közben nem szívódik fel egy kicsi.
+ sok egyéb kicsi méreg amit beviszünk a szervezetünkbe a kenőcsökkel,a városi levegővel,kaja,stb. lehet,hogy már az a kis fluorid is nagyon káros.
Csak kis tartósítószer ebben,egy kis színezék abban,némi vegyszer amabban és....és a sok kicsi
majd sokra megy
??????????hm
Akkor nem kell foglalkozni az ilyen riogató cikkekkel.
Van belőlük bőven. Orvosok mondják el mi milyen káros.
Tényleg vannak riogató cikkek, amikbe a hitelesség kedvéért azt írják, hogy orvosok nyilatkoztak egy-egy vegyület káros voltáról. Sajnos rengeteg hülyeség van a neten.
A legtöbb tartósítószer, színezék félkilós-kilós mennyiségben mérgező és nem akkumulálódik. Ezeknél mérgezőbb anyagokat is vidáman megeszünk. Attól sem kell megijedni, ha a csomagoláson egy hosszú tudományos név vagy egy E-szám áll, mert a teljesen hétköznapi dolgoknak is van ijesztő neve. E-száma meg még a nitrogénnek is van.
De ha nagyon parázol, van fluoridmentes fogkrém és kozmetikumokat sem muszáj használni.
@EagleHUN: Szerintem te a fenil-alaninra gondolsz, ami valójában egy aminosav, és az aszpartám nevű dipeptid egyik egysége is egyben. Nagy mennyiségben hasmenést okoz (ez kb. egy kiló rágót jelent vagy 6-8 liter kólát egyszerre), illetve egy fenil-ketonuria nevű ritka betegségben szenvedők esetén lehetnek kellemetlenségek, ők viszont pont emiatt eleve odafigyelnek, hogy mit esznek.
Az egész aszpartám-hiszti a "természetes"-hívők vergődésének egyik korai idétlensége, nagyjából ugyanabból ered, mint az E-szám-mentesség is, és a gyártók is hasonlóan reagálnak rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!