Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A jövőben lesznek kvantummecha...

A jövőben lesznek kvantummechanikai mérnökök?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 22:18
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
69%

Persze aztán lesznek quantummechanikai technikusok és quantummechanikai szakmunkások is.

Keresek majd egy quantummechanikai kovácsot hogy csináljon nekem valami szépet.


Valószínűleg megmarad egyetemi tudományágnak, és közvetlen gyakorlati alkalmazásai is még jó darabig csak laborokban fognak létezni, kis példányszámban. Ott meg a quantummechanikával foglalkozó fizikusok majd elmondják az egyéb végzettségű mérnököknek hogy mit és hogyan rakjanak össze.

Talán egy kivétel lesz a quantumszámítógép. Annak jó esélyei vannak hogy elterjedjen a világon.

De egyenlőre az is gyermekcipőben jár, és nagyon hosszú útja lesz még a hétköznapokban is használható állapotig. A jelenlegi legerősebb Japánban 4 Q bites ezzel eléri egy 90' évekbeli számítógép teljesítményét. Egy hatalmas termet foglal el. És folyamatosan nagy mennyiségű folyékony nitrogén hűtést igényel.

A poén hogy a Q bitek számával exponenciálisan nő a számítási kapacitás. Azaz hamar beérik és meghaladják a mai gépek teljesítményét.

[link]


Azért a közeljövőben még ne számíts quantummérnöki pályákra, legalább 50 évig. Egyetemen fizikusként lehet tanulni róla (Az nem számít mérnöknek?).

2016. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a mérnök az a fizikus akinek van munkája (ezt nem tudom már hol hallottam)


most is mérnöknek tanulok, nem sok kvantummechanikát tanítanak :( jó persze volt egy einstein-planck-dirack tudniillik tárgy de ennyi

a standard modellről szó sem esett :(

2016. ápr. 29. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép lassan alakul ki. Először kialakulnak szakirányok, aztán szakok majd külön karrá válik az oktatásban. A villamosmérnöki kar pl a gépészből vált ki a múlt században, amikor rájöttek arra, hogy már nem lehet egy embernek megtanítani 5 év alatt a két szakmát úgy, hogy magas színvonalon tudja művelni.
2016. ápr. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Hát azért a mérnöki fizika tudás egy fizikushoz képest olyan mint amikor egy egyetemi tanár versenyzik óvodásokkal betűzőversenyben. Ettől függetlenül valószínűleg lesznek olyan mérnökök akik kvantummechanikával foglalkoznak majd, viszont mérnöki képzésben megértetni a kvantumfizikát teljes mértékben az azért elég nagy anyag lenne. Fizikusok nagyrésze se érti igazán a kvantumfizikát maximum egyes részeit.
2016. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
sziltanból pl kétlem hogy lenyomna egy fizikus
2016. ápr. 30. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A szilárdságtan nem fizika hanem mérnöki tudomány, amiben van fizika is, viszont a kvantummechanika az konkrét fizika. Nem mellesleg a szilárdságtannak is ha a fizikai részét teljesen meg akarod érteni az már szilárdtestfizika és nem kicsit bonyolult. nem véletlenül dobálnak manapság Nobel-t ebben a témakörben.
2016. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugye most nem kezditek el az elméleti vs. alkalmazott tudomány csatát? Majdnem annyira unalmas, mint a természettudomány vs. humán műveltség "vita"...
2016. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!