Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élőlények tulajdonképpen...

Az élőlények tulajdonképpen csak a természet elhasználódó gépei?

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 20:59
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
Tulajdonképpen a "csak" szó indokolatlan, mert különböző nézőpontok szerint sok minden mások is.
2016. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább a géneké, olvasd el Richard Dawkins könyvét.
2016. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:
Így is lehet mondani. Miért, mit szeretnél, mik legyenek?
2016. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam egyébként Richard Dawkins Az önző gén c. könyvét. És annak a végső konklúziója a kérdésem. Azt is kérdezhettem volna, hogy tulajdonképpen az életnek nincs is igazán értelme? Mert végső soron maga az élet is csak egy működés. Nem gondolkodó, intelligens tervezés eredménye, hanem csak egy folyamat része. És akkor el is érkeztünk a végére a dolgok megértésének. Szóval nincs is igazán felsőbb cél? Alattunk is és felettünk is bár meg vannak az összeműködések, de nincs is akkor felsőbb haszna?
2016. márc. 20. 12:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ezen tények tudatában miért is vagyunk a világon?
2016. márc. 20. 12:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Most te a nagyon sokadik vagy aki ilyen kérdést feltesz, sőt megkockáztatom hogy kb. minden ember felteszi egyszer ezt a kérdést magának. Szerintem nincs semmi felsőbb értelme a dolgoknak, de ezt nem fogja tudni eldönteni senki, mindenkinek magának kell meghatározni hogy miképpen értelmezi a világot.
2016. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!