1/5 anonim válasza:
Ha pl. egy falra vetített árnyékról van szó, az 2 dimenziós, de egyébként ha a térnek arról a részéről, ahova nem jut el a fény, az 3 dimenziós (ez jól látszik, ha pl. valamit ködben világítanak meg).
2/5 anonim válasza:
Az a felület ahol van az árnyék a nem csak sík lehet akkor 3 dimenziós. De ez csak egy modell, abszolút sík felület nincs csak a matekba. Sőt ha a részletekre kitérünk akkor 4 dimenziós mivel fizikai objektum a téridőben létezik ahol az idő egy speciális dimenzió.
3/5 Wadmalac válasza:
Mit értünk árnyék alatt?
A felületre eső árnyékfoltot?
Ott az egy felületi vetület, egy elméleti síkon lehetne 2D, csak gyakorlatilag nincs valódi sík.
De árnyék alatt érthetem a fénytől kitakart térrészt, pontszerű fényforrás esetén az árnyékban lévő csonkakúp térfogatot is.
4/5 anonim válasza:
"pontszerű fényforrás esetén az árnyékban lévő csonkakúp térfogatot is" - már miért lenne pont csonkakúp? Egy négyzet árnyéka pl. csonkagúla. Egy síkidom spekuláris árnyéka hasonló síkidomok halmaza, melyek felülete négyzetesen arányos a csúcstól mért távolsággal. (Nem tudom, hogy hívják az ilyen testet, plusz belekevertem egy fotós szakszót is, amit lehet, hogy a fizika nem ismer.)
5/5 Wadmalac válasza:
Nem tudom, mi lenne a helyes kifejezés erre a tárgykontúr profilú szélesedő alakzatra, a gúla meg a kúp is sántít. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!