Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ahogy a tudomány fejlődik a...

Ahogy a tudomány fejlődik a teknikával együtt, egyre jobban belelátunk az anyag belsejébe. A részecskék részecskékből állnak. Meddig mehetünk így el?

Figyelt kérdés
És majd ha kiderül, hogy a ma még eleminek tartott részecskék, pl. az elektron is részekből áll, azok szintén, végül kicsúszik az anyag a kezünkből, de akkor mi marad ? Minden csak látszat ?

2016. febr. 24. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Az van, hogy 2 dolog lehetséges:


1, a tér nem kvantált, tehát bármeddig tudjuk boncolgatni, mindig lesz kisebb részecske, anyag, önálló tömeggel bár azt nem tudjuk igazán mérni. A fontont még nem egészen értjük.


2: A tér kvantált: Ez igazából azt jelentené, hogy egy virutális valóságban élünk, mert a kvantált térnek van legkisebb távolsága, ahol valami lehet, és a között semmi sincs, hanem a 2 lehetséges térpozíció között átugrik. Ez azért kell, mert így nem lesz végtelen mennyiségű adat, inforkcáció szükséges egy mesterséges univerzum működtetéséhez. Szimuláció elmélet. De amúgy jelen tudásunk szerint a tér kvantált, az eredeti világ viszont tuti, hogy nem.


A kérdésre a válasz: Az eredeti világban tuti, hogy lesz kisebb kis részecske. Végtelen. A kvantált világban pedig, a kvantálás mértékétől függ a lehetséges legkisebb létrejöhető anyagrészecske, aminél kisebb anyag nem létezhet.

2016. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A végtelennel mindig problémám van. A végtelenségig boncolhatjuk az anyagot, akkor végtelenül kis anyagi részekhez jutunk, és ha végtelenül kicsi, akkor nincs is felülete, de akkor nem is létezhet. Talán inkább filozófiai a kérdés.
2016. febr. 24. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha végtelenül kicsi akkor végtelenül kicsi a felülete, nem pedig nincs felülete. És mindig van annál kisebb végtelenül kicsi felület. Mármint matematikailag, fizikailag kérdéses persze. Amúgy már rég tudjuk, hogy a proton, neutron, elektron részecskékből áll. Csak ez már nyilván egyetemi tananyag, talán ott is csak Msc-n tanítják, ezt már passzolom.
2016. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A protonról én is tudom, hogy kvarkokból áll, azokat meg gluonok kötik egybe, az elektron részeiről még nem hallottam. Abban igazad van, hogy a matematikai végtelen és a fizikai az nagy kettő.
2016. febr. 24. 18:57
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:

Elemi (tovább nem bontható) részecskék tekintetésben nagyjából itt tartunk:


[link]

2016. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre igen.
2016. febr. 24. 19:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy a világunk kvantált.

Van benne legkisebb távolság, idő...

de ez nem jelenti azt, hogy szimulált lenne.

A húrok akkorák, mint a legkisebb távolság, ezért ők tovább már nem bonthatók.

Kár, hogy a húrokat egyelőre még nem tudjuk mérni, csak feltételezzük.

2016. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tislerics Máté ***** válasza:

[link]


Itt elég jól látszik, hogy mennyi minden ismeretlen az elemi részeskék, és a Planck hossz között.


Csak részecskegyorsítókkal vagyunk képesek ilyen kis méretű dolgokat vizsgálni.


Az a vicces, hogy még a Planck hossz sem biztosan a legkisebb méret, de mérni hosszúságot nem lehet kisebb hibával, mint a Planck hossz. Ez arra enged következtetni, hogy annál nem lehet kisebb semmi.


De a tér maga a valóság, bármekkora dolog lehet benne. Az, hogy van egy legkisebb része az univerzumnak, nem jelenti azt, hogy annál nem lehetne kisebb semmi.

2016. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, mérni valamit, vagy mi van a valóságban, nagy kettő. Lehet, hogy furán hangzik, de el tudom képzelni, hogy akármilyen mélyen megyünk az anyagba, mindig találunk újabb alkotót, mivel csak a matematikai pont lenne tovább nem osztható, de az nem a fizikai valóság.
2016. febr. 25. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:

"A legkisebb távolságnak nincs fele ?"

Nincs.

Annál kevesebbet nem lehet mozdulni a mi világunkban.

2016. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!